اخبار

آسیب شناسی تشکل ها در کشور: انجمن قطعه سازان خودرو تعلیق شد

بسپار می نویسد، عضو هیأت مدیره انجمن قطعه‌سازان از تعلیق فعالیت این انجمن با حکم وزارت کار به دلیل برخی تخلفات در انتخابات خبر داد.
به گزارش فارس، فرهاد بهنیا در یک نشست خبری اظهار داشت: بر اساس حکم جدید وزارت کار و در پی حکم دیوان عدالت اداری ، فعالیت هیأت مدیره انجمن قطعه‌سازان به دلیل برخی تخلفات در برگزاری انتخابات این انجمن تعلیق شده است.

وی ادامه داد: تا زمانی که رأی قطعی دیوان عدالت اداری به دلیل درخواست تجدیدنظر انجمن قطعه‌سازان صادر نشود، این انجمن اجازه فعالیت ندارد.

وی با بیان اینکه انجمن قطعه‌سازان باید پیگیر مشکلات قطعه‌سازان به دلیل فضای موجود در تولید کشور باشد، گفت: بهتر است اعضای انجمن با اعلام درخواست خود و رسیدن به حد نصاب یک سوم اعضا برای برگزاری انتخابات مجدد اقدام کنند.

به گفته بهنیا برخی اعضای انجمن قطعه‌سازان به دنبال انحلال این انجمن و ایجاد تشکیلات موازی با آن هستند و قصد دارند انجمن با ۷۰۰ عضو را منحل کنند و یک انجمن ۲۵ تا ۳۰ نفره راه‌اندازی کنند که این مساله به صلاح صنعت قطعه‌سازی کشور نیست.

عضو هیأت مدیره انجمن قطعه‌سازان در ادامه با اشاره به جرایم سنگین بانک‌ها در مورد عدم بازپرداخت بدهی قطعه‌سازان اظهار داشت: در برخی موارد جرایم ۸۰۰ میلیون تومانی در برابر بدهی ۳۰۰ میلیون تومانی تعیین شده است که اگر انجمن فعال بود پیگیری این مسئله امکان‌پذیر می‌شد.

وی با بیان اینکه در سال‌های گذشته قطعه‌سازان می‌توانستند تنها با پرداخت ۳۰ درصد مبلغ مالیات بر ارزش افزوده به صورت نقدی، بقیه آن را به صورت قسطی پرداخت کنند، گفت: در حال حاضر باید ۱۰۰درصد این مالیات به صورت نقدی پرداخت شود.

وی ادامه داد: سازمان امور مالیاتی هر سال این اجازه را به قطعه‌سازان می‌داد که ۳۰ درصد مبلغ مالیاتی را نقدی و ۷۰ درصد آن را قسطی پرداخت کنند که در شرایط فعلی این امکان فراهم نیست و این مسئله به ضرر صنعت قطعه‌سازی است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا