اخبار

آغاز به کار چهارمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران

بسپار می نویسد، چهارمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران (Iran Lab)از امروز پنجم اردیبهشت آغاز به کار کرد.


رییس چهارمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران در نشست خبری که با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری برگزار شد، با اشاره به حمایت محصولات سطح چهار فناوری این نمایشگاه با هدف ارتقاء فناوری شرکت ها گفت: در سال گذشته عمده استقبال و فروش محصولات فناورانه حاضر در این نمایشگاه از سه سطح نخست فناوری صورت گرفته است و امسال با هدف افزایش توسعه فناوری و با توجه به نیاز مشتریان حمایت یارانه ای محصولات سطح چهارم اعمال نخواهد شد.  

معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری،  نمایشگاه ساخت ایران را بازاری کارآمد و شفاف برای کمک به رفع نیاز خریدار در حوزه علمی پژوهشی و صنعتی دانست و افزود: این نمایشگاه ضمن توجه به نیاز خریدار و بر اساس توانمندی فناورانه فروشنده تلاش میکند تا  مدلی موفق و پیاده سازی شده وارد دیگر حوزه ها خواهد شد.

 

حضور بیش از ۳۳۰ شرکت دانش بنیان و ۹۰۰۰ هزار مدل-محصول در نمایشگاه

شیخ زین الدین با اشاره به حضور بیش از ۳۳۰ فناور و شرکت دانش بنیان در این نمایشگاه گفت:  بیش از ۹۰۰۰ مدل-محصول از سطوح چهارگانه فناوری که در این نمایشگاه حضور دارند و در نمایشگاه امسال ۱۲ محصول از سطح یک برای نخستین بار ارائه خواهد شد.

وی  با اشاره به حضور کشورهای خارجی در این نمایشگاه گفت: از این نمایشگاه توسط نمایندگان کشورهای دیگر بازدید شده و تا کنون حضور مشتریانی از حداقل ۶ کشور خارجی که اغلب جزء کشورهای اسلامی و همسایه هستند قطعی شده است.  

رییس چهارمین نمایشگاه ساخت ایران افزایش کیفیت تولیدات دانش بنیان داخلی را اساسی ترین هدف برگزاری این نمایشگاه دانست و ابراز کرد:‌ عمده نقطه توجه برپایی این نمایشگاه بر روی رفع نیاز مراکز علمی، پژوهشی و دانشگاهی و فناوری بوده است و علاوه بر این حمایت های نمایشگاه توانسته شرکت ها را در بلوغ و توسعه نمونه های آزمایشگاهی تا رسیدن به مرحله صنعتی یاری کند.

وی با اشاره به استقبال مطلوب سال گذشته دانشگاه ها، مراکز علمی و پژوهشی و فناوری کشور از این نمایشگاه گفت‌: سال گذشته بیش ۱۷۰ مجموعه تحت پوشش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و به همین میزان از دیگر مراکز علمی، پژوهشی و فناوری در نمایشگاه حضور داشتند که انتظار داریم امسال نیز شاهد استقبال قابل توجه این مراکز باشیم.

 

تقدیر از دانشگاه ها و شرکت های دانش بنیان برتر

رییس چهارمین  نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران از تقدیر و حمایت از چهار دانشگاه و سه شرکت برتر حاضر در این نمایشگاه خبر داد و افزود: ‌این چهار دانشگاه برتر بر اساس حضور فعال و میزان خرید از نمایشگاه و  سه شرکت برتر برمبنای تلاش بیشتری که در ارائه محصولات فناورانه با کیفیت و ارائه خدمات پس از فروش داشته اند، در آیین اختتامیه با حضور معاون اول رییس جمهوری و معاون علمی و فناوری رییس جمهوری مورد تقدیر قرار خواهند گرفت و مشمول حمایت خواهند شد.

وی ادامه داد: ‌علاوه بر تلاش برای افزایش سطح کیفی فناوری محصولات اقدامات بسیار خوبی انجام شده که شرکت ها خدمات پس از فروش خود را بهبود ببخشند.

شیخ زین الدین با اشاره به اعمال تسهیلات لیزینگ با شرایط بهتر در نمایشگاه امسال عنوان کرد:‌امسال با هماهنگی و همکاری بهتر با مجموعه های دست اندرکار، تسهیلات لیزینگ بدون مشکلات سالهای گذشته اجرا خواهیم کرد.

 


فرهنگ سازی، حمایت و توسعه فناوری مهم ترین رسالت معاونت علمی و فناوری است

در ادامه این نشست، پرویز کرمی مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و دبیر فرهنگسازی و کمیته اطلاع رسانی چهارمیننمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران ضمن ابراز خرسندی از توجه جامعه علمی و فناوری کشور به این نمایشگاه ابراز کرد: توانمندی صادراتی شرکت های دانش بنیان حاضر در این نمایشگاه نشان دهنده قدرت فناورانه و بلوغ تجهیزاتی کشورمان است که نیازمند حمایت و توجه جدی تر جامعه است.

وی افزود: بازارسازی و تحریک تقاضا و ‌فرهنگسازی توجه به توانمندی و ظرفیت شرکت های ایرانی در تولید محصولات های تک و پیشرفته از اهداف اصلی برگزاری این نمایشگاه توسط معاونت علمی است که در طی چهار دوره برگزاری بهتر و جدی تر از گذشته پیگیری شده است.

کرمی، فرهنگ سازی، حمایت و توسعه فناوری، حمایت از پژوهش های مرز دانش از عمده ترین اهداف معاونت دانست و گفت:‌این نمایشگاه به عنوان تنها رو یدادی که در عمل و به دور از فضای تبلیغاتی از تولیدات ساخت کشورمان حمایت میکند توانسته است نگاه جامعه علمی و فناوری و دانشگاهی را به طور جدی متوجه خود کند شاید در سالهای نخست برگزاری این نمایشگاه بسیاری باوری نسبت به موفقیت آن نداشتند اما اکنون و مقارن با برگزاری چهارمین دوره این نمایشگاه در ساخت و صادرات یک محصول هایتک به کشور کره جنوبی نشان دهنده توان بالا و عمق توانمندی و ضرورت وجود این نمایشگاه است.

دبیر کمیته اطلاع رسانی چهارمین نمایشگاه چهارمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران همچنین اعلام کرد: نمایشگاه چهارم تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران از ۵ تا ۸ اردیبهشت ماه سال جاری در نمایشگاه بین المللی تهران با حضور دکتر جهانگیری، معاون اول رییس جمهوری گشایش خواهد یافت و تا ۸ اردیبهشت ماه ادامه خواهد یافت.

چهارمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران، ۵ تا ۸ اردیبهشت ماه سال جاری توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا