اخبار

آغاز عصر خودروهای برقی/ بازار قطعات پلیمری خودرو به چه سمتی پیش می رود؟

بسپار/ایران پلیمر در یک‌سال اخیر، اخبار مربوط به بازار خودروهای برقی بسیار مورد توجه سرمایه‌گذاران بوده؛ زیرا شاهد رشد چندصددرصدی قیمت سهام شرکت تسلا بوده‌ایم. از سوی دیگر شرکت‌های بزرگ خودروسازی نظیر جنرال‌موتورز و فولکس‌واگن برای ورود تمام‌قد به بازار این‌گونه خودروها برنامه‌های بسیار بزرگ ارائه کرده‌اند.

تردیدی وجود ندارد که سهم خودروهای برقی از بازار جهانی خودرو در سال‌های آینده افزایش خواهد یافت؛ اما درباره بسیاری از مسائل پرسش‌هایی مطرح است که تنها با گذشت زمان، پاسخ آنها مشخص خواهد شد. برای مثال آیا زنجیره عرضه قطعات این خودروها ظرفیت تامین نیازهای آینده را خواهد داشت، آیا خودروهای برقی واقعا سبز و سازگار با محیط‌زیست هستند و در آینده کدام شرکت‌ها بر بازار این خودروها سلطه خواهند داشت.

استقبال مصرف‌کنندگان از خودروهای برقی، برنامه‌های دولت جدید آمریکا برای کاستن از انتشار گازهای گلخانه‌ای و… عواملی هستند که افق بازار این خودروها را امیدبخش کرده‌اند و در این میان، تحولات آینده، اثرات گوناگون بر شرکت‌ها و صنایع جهان خواهد داشت. برای مثال با گسترش استفاده از خودروهای برقی، رشد مصرف نفت کند می‌شود. همچنین سازندگان قطعات خودروهای متعارف شاهد کاهش تقاضا خواهند بود. در هر حال به‌نظر می‌رسد عصر طلایی خودروهای برقی آغاز شده است. در مطالب حاضر به عوامل کمبود تراشه‌ها، وضعیت بازار خودروهای برقی و افق این بازار، رقابت‌های شدید در بازار خودروهای برقی و چند نکته درباره میزان آلایندگی این خودروها اشاره شده است.

دنیای اقتصاد

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا