اخبار

آماده‌باش برقی: جزییات برنامه تامین برق تیر و مرداد

بسپار می نویسد، قائم مقام وزیر نیرو با اشاره به آماده باش صنعت برق و مدیریت پیک مصرف برق تیر و مرداد ماه، اعلام کرد: مشکلات کمبود برق در تهران باید به حداقل برسد.
به گزارش مهر، ستار محمودی در نشست با مدیران ارشد صنعت برق کشور با اشاره به ضرورت آمادگی کامل صنعت آب و برق برای استمرار خدمات در فصل گرما گفت: فصل تابستان فصل آزمون وزارت نیرو است؛ چرا که انتظارها و نیازها در این فصل از عملکرد ما بیشتر می‌شود.

قائم‌ مقام وزیر نیرو با اشاره به افزایش تولید برق در فصل تابستان تصریح کرد: افزایش چشمگیر دمای هوا و با توجه به اینکه انرژی برق با تمامی عرصه‌های زندگی مردم از صنعت تا خدمات سر و کار دارد، باعث می‌شود میزان مصرف برق در تابستان افزایش صعودی داشته باشد.
این مقام مسئول با اعلام اینکه با بیان اینکه آحاد جامعه این استنباط را دارند که برق نیز مانند سایر کالاها باید به وفور در جامعه موجود باشد، اظهار داشت: البته خیلی از این نگاه‌ها به ‌تدریج تغییر کرده و زمان آن رسیده شاهد تغییرات بیشتری نیز باشیم.
قائم‌ مقام وزیر نیرو یادآور شد: باید تلاش کنیم تا ضمن حفظ پایداری سامانه‌هایی که در حال تولید برق هستند، در حد توان ذخیره قابل اتکا را در شبکه‌های برق داشته باشیم.
وی ادامه داد: ‌باید در شبکه‌های برق مدیریت را به‌گونه‌ای جلو ببریم که کمبودها در واحدهای غیر ضروری مستهلک و جبران شود و به سمتی نرویم که خاموشی در بخشی از کشور یا سراسر کشور اتفاق بیافتد.
محمودی با اعلام اینکه چنانچه در تهران با مشکل برقی مواجه شویم، مانند این است که در کل کشور مشکل برق داشته باشیم، تبیین کرد: با توجه به آمار سال‌های گذشته بیشترین امکان تناوب پیک برق در تیر و مرداد ماه است و سپس به ‌تدریج میزان مصرف به‌حال عادی باز می‌گردد، از این رو واحدهای برقی آمادگی کامل داشته باشند تا در تولید برق و شبکه‌های برق‌رسانی خللی ایجاد نشود تا پیک مصرف را به سلامت پشت سر بگذاریم.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه در ارتباط با صنایع باید ۶۵۰ تا ۷۰۰ مگاوات برق مدیریت شود، خاطرنشان کرد: چنانچه اطلاع‌رسانی بیشتری انجام پذیرد، شرکت‌های آب و فاضلاب این آمادگی را خواهند داشت تا در ساعاتی از شب آب را ذخیره کرده و در ساعات روز آن‌ را مصرف کنند، ولی برای برق چنین امکانی وجود ندارد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا