اخباراخبار ویژه

آمریکا دامنه تحریم فلزات ایران را به ۲۲فلز افزایش داد/ اثرات این اقدام بر صنعت ساخت قالب و ماشین در کشور

بسپار/ایران پلیمر وزیر خارجه ایالات متحده اعلام کرد که در راستای مقابله با برنامه هسته‌ای، نظامی و موشکی ایران، دامنه تحریم علیه فلزات این کشور گسترش یافته است.

مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا بامداد امروز، جمعه به وقت تهران در صفحه توئیتر خود نوشت که واشنگتن دامنه تحریم علیه فلزات ایران را به ۲۲ فلز افزایش داده است.

وی هدف آمریکا از این تصمیم را مقابله با برنامه هسته‎ای، نظامی و موشکی ایران عنوان کرد و گفت: فشار ما به ایران تا زمانی که همانند یک کشور عادی رفتار کند، ادامه خواهد داشت.

پامپئو در تهدید تجارت با این ۲۲ فلز تحریم شده ایران گفت: هرگونه اقدام آگاهانه برای انتقال این ۲۲ فلز به ایران، اکنون قابل تحریم خواهد بود.

بیست و دو فلز تحریم شده ایران که مایک پامپئو آن را اعلام کرده، به شرح زیر است:

آلومینیوم ۳۱۹، آلومینیوم ۱۱۰۰؛ آلومینیوم ۲۲۵، آلومینیوم ۶۰۶۱، آلومینیوم ۶۰۶۳، آلومینیوم ۶۰۸۲، آلومینیوم ۷۰۷۵، آلیاژ برنز آلومینیوم UNS C۶۳۶۰۰، اکسید آلومینیوم، فولاد ۳۰۲، فولاد ۴۱۳۰، فولاد زنگ‌نزن ۳۲۱، فولاد زنگ‌نزن ۳۱۶، فولاد A۸۷۷، فولاد A۲۲۸، فولاد ۱۰۰Cr۶-۵۲۱۰۰، فولاد مارایجینگ ۳۵۰، فولاد مارایجینگ ۳۰۰، مس بریلیوم، برنج ماشین‌کاری UNS C۳۷۰۰۰، مس تنگستن و پودر آلومینیوم با خلوص بالای ۹۸ درصد.

 

یکی از سازندگان ماشین آلات صنعت پلیمر در کشور در پاسخ به استعلام خبرنگار گروه رسانه ای بسپار/ ایران پلیمر گفت: تمام فلزات فوق در ساخت ماشین الات استفاده می شود و قیمت آنها متاسفانه در هر روز در حال تغییر است. به گونه ای که شکواییه ای به ریاست ساخت داخل وزارت صمت در همین خصوص ارسال شده است. به طور مثال آلیاژ مس از کیلویی ١١٠٠٠٠ به کیلویی ٢٠٠٠٠٠ تومان رسیده و یا ورق فولاد مبارکه از کیلویی ١٣٠٠٠ به کیلویی ٢٣٠٠٠ رسیده است و مهم تر از آن اینکه در عین حال در بازار وجود ندارد و قابل تامین نیست. 

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا