اخبار

آمنه زنگنه، دانشجوی کارشناسی ارشد پلیمر در اثر یک “اتفاق” جان سپرد

آمنه زنگنه، دانشجوی مقطع فوق لیسانس رشته پلیمر در دانشگاه صنعتی امیرکبیر، ظهر روز گذشته بر اثر استنشاق گاز ناشی از اسید دچار خفگی شده و درگذشت.
به گزارش دانشجونیوز، آمنه زنگنه ورودی کارشناسی ارشد سال ١٣٨٩ دانشگاه صنعتی امیرکبیر، بر اثر استنشاق گاز ناشی از اسید که برای باز کردن لوله های فاضلاب استفاده شده بود، در خوابگاه مرادی در نزدیکی درب خیابان رشت این دانشگاه دچار خفگی شد.
متاسفانه مقامات مسئول در این زمینه اطلاع رسانی مناسب برای آگاهی دانشجویان انجام نداده و عدم آگاهی از این امر موجب خفگی آمنه زنگنه در حمام شد.
در حالی که مسئولان دانشگاه در بیانیه ای اعلام کرده اند که وی بعد از انتقال به بیمارستان جان سپرده است، مسئولان بیمارستان از فوت وی سه ساعت قبل از انتقال به بیمارستان خبر داده اند.
برخی از دوستان آمنه زنگنه اعلام کرده اند که وی به دلیل عدم اسکان دائم از سوی مسئولان و بی برنامگی موجود در تخصیص خوابگاه به دانشجویان، شب قبل از حادثه در نمازخانه خوابگاه به سر برده و از حمام زیرزمین برای استحمام استفاده کرده است. آنان با بیان این نکته که اگر وضعیت اسکان وی مشخص شده بود، هر گز این حادثه تلخ رخ نمی داد، خواستار پاسخگویی مسئولین دانشگاه در این زمینه شدند.
آمنه زنگنه فرزند جنوب ایران و تنها فرزند مادری است که همسر خود را پیشتر در دفاع از کشور، از دست داده بود.
بسپار در نهایت تالم ضمن همدردی با خانواه زنگنه، آرزو می کند روزی در این مملکت جان انسانها بهایی بیش از هیچ پیدا کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا