اخباراخبار ویژه

آیین نکوداشت دکتر فرامرز افشار در میان استقبال دانشجویان و دانش آموختگان برگزار شد + اهدای سردیس دکتر از سوی یک دانشجوی قدیمی + لینک گفت و گوی بسپار با دکتر افشار در مجموعه تاریخ شفاهی در پادکست رادیو پلیمر

بسپار/ ایران پلیمر عصر دیروز پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران به میزبانی انجمن علوم و مهندسی پلیمر شاهد برگزاری آیین نکوداشت دکتر فرامرز افشار طارمی از موسسین رشته مهندسی پلیمر در ایران بود.

در این مراسم که با استقبال دانشجویان، دانش آموختگان، مدیران تشکلی و صنعتی، اقوام و دوستان دکتر افشار همراه بود، از سردیس دکتر افشار (اهدایی مهندس علیرضا میربلوک و  برمک قنبرپور) نیز رونمایی شد.

دکتر اسفنده، ریاست پژوهشگاه پلیمر، دکتر ابراهیمی، ریاست دانشکده مهندسی پلیمر و رنگ پلی تکنیک، دکتر کوکبی، به نمایندگی انجمن علوم و مهندسی پلیمر، دکتر قنبرپور به نمایندگی انجمن ملی صنایع پلیمر، دکتر اسلامی از دانشکده مکانیک پلی تکنیک، دکتر رفیع زاده از دانشکده مهندسی پلیمر و رنگ پلی تکنیک و مهندس علیرضا میربلوک از دانشجویان سالیان گذشته دکتر افشار برای حاضرین از ویژگی های وی گفتند. ایران دوستی، خودباوری، همکاری غیرجناحی و گسترده، و تلاش مستمر و بی وقفه برای ایجاد رشته مهندسی پلیمر در ایران و دانشکده مستقل برای توسعه این رشته در کنار تربیت صدها دانش آموخته که امروز صنایع پتروشیمی و تکمیلی آن به دستان این گروه از اداره می شود، از جمله فعالیت های مثمرثمر پروفسور افشار شناخته می شود.

به طور ویژه از درگذشتگان این سالها، اساتید: دکتر کتباب، دکتر سمسارزاده، دکتر باریکانی یاد شد.

گفت و گوی مفصل گروه رسانه ای بسپار با دکتر فرامرز افشار طارمی را در مجموعه تاریخ شفاهی علوم و صنایع پلیمر در دو اپیزود لینک اول و لینک دوم می توانید بشنوید. 

 

در بخش دیگری از این برنامه، طی نمایش فیلم های کوتاهی از دانش آموختگان بنام دکتر فرامرز افشار که هر کدام از سرآمدان این رشته در ایران و سایر نقاط دنیا هستند، به وی ادای دین شد.

 

در پایان از سردیس دکتر افشار رونمایی و از یک عمر تلاش دلسوزانه و موثر وی در توسعه علوم و مهندسی پلیمر قدردانی به عمل آمد.

 

این مراسم قرار است به صورت سالیانه برای بزرگداشت پیشکسوتان علوم پلیمر در کشور توسط انجمن علوم و مهندسی پلیمر برگزار شود.

 

گزارش تصویری این مراسم را در صفحه اینستاگرام گروه رسانه ای بسپار ببینید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا