اخبار

احداث 11 پتروشيمي شهر در خوزستان و بوشهر

استانهاي خوزستان و بوشهر به عنوان دو قطب اصلي احداث پتروشيمي شهرهاي کشور در نظر گرفته شدند.
محمد زيار رئيس دفتر توسعه صنايع تکميلي پتروشيمي در گفتگو با خبرنگار خبرگزاري موج، با بيان اين مطلب اظهار داشت: براي ايجاد پتروشيمي شهرها درحال حاضر 11 نقطه در کشور در نظر گرفته شده که از اين تعداد 6 پتروشيمي شهر در استان بوشهر و 5 پتروشيمي شهر در استان خوزستان احداث خواهد شد.
وي افزود: مطالعات ايجاد شهرک هاي تخصصي پتروشيمي در تمامي استانهاي کشور در حال انجام است، اما اولويت ها براي احداث پتروشيمي شهرها در استانهاي مرزي است.
زيار در خصوص دلايل اولويت بخشي به استان هاي مرزي در ايجاد شهرک هاي تخصصي پتروشيمي گفت: ايجاد اين شهرک هاي تخصصي بيشتر به منظور اهداف صادراتي است از اينرو با استقرار آنها در استانهاي مرزي، نزديکي به بازارهاي هدف و انتقال محصولات با هزينه کمتر را براي فعالان صنعت پتروشيمي رقم مي زنيم.
رئيس دفتر توسعه صنايع تکميلي پتروشيمي با بيان اينکه به موازات تکميل نتايج آمايش سرزميني، مطالعات احداث پتروشيمي شهرها در هر استان در حال انجام است، تصريح کرد: شناسايي ظرفيت هاي توسعه اي هر استان با انجام آمايش سرزمين در حوزه صنايع تکميلي انجام مي گيرد که اين کار با کمک معاونت راهبردي رئيس جمهور در دست اقدام است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا