اخبار

احمدیان: اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی

آقای احمدیان، عضو هیات مدیره اتحادیه پلاستیک تهران با ارسال یادداشتی به بسپار آورده است:
احتراما با استحضار می رساند صنعت کشورمان در حال حاضر با مشکلات بسیار فراوانی دست و پنجه نرم می کند. در تمام کشورهای دنیا، تولید هویت آن کشور می باشد. در اکثر کشورها، دولت مردان تلاش می کنند صنعت و تولید را رونق بخشیده و راهکارهای تشویقی بسیاری جهت اشتغال زایی و بهبود روند تولید در نظر می گیرند.
ولی متاسفانه در کشور ما تازه 34 مورد موانع را می خواهند بردارند. چقدر موانع؟ یک تولید کننده چقدر باید عذاب بکشد؟! با این همه مشکلات، سرمایه داران سرمایه خود را جای دیگری سرمایه گذاری می کنند چون هدف آنها سود است.
مساله دیگر در دولت قبلی( آقای احمدی نژاد) قرار شد سهم یارانه تولید پرداخت شود ( آب، برق، گاز، و…) گران شد، گفتند امروز فردا سهم تولید پرداخت می شود همه را مسئولین ذیربط سرکار گذاشتند این حرکت توهین به قشر زحمت کش تولید کننده کشور می باشد.
در دولت آقای روحانی که در انتخابات کلید را به همه نشان دادند یعنی کلید همه مشکلات دست ایشان است، ولی با گذشت یکسال هنوز سهم تولید از یارانه پرداخت نشده است.
اینکه ما ورق بزنیم و تاریخ را مرور کنیم و بگوییم در 1400 سال پیش ستمگران مثل شمر و یزید و غیره بودند ولی متاسفانه بعضی از مسئولین شمر زمان شده اند و ظلم و ستم می کنند و حق و ناحق می کنند.
در حال حاضر ظلم و ستم، حق خوری، اختلاس، دزدی، خیانت و … زیاد شده و ما که ادعای کشوری مسلمان و شیعه می کنیم این کارها زشت می باشد و وجهه کشور ما را خراب می کند و از اسلام خبری نیست و رنگ و بوی خود را از دست داده است. چرا؟ مسلمان شیعه حضرت علی (ع) این کارهای بد و زشت را انجام نمی دهد.
مشکلات صنعت پلاستیک مثل بقیه صنعت بسیار زیاد می باشد و در اوایل انقلاب تولید کنندگان پلاستیک مواد اولیه را از خارج وارد می کردند با قیمت مناسب و ثابت و با خیال راحت به اندازه نیاز خرید می کردند چون اصلا ” نگران نبوده و استرس نداشتند. همیشه مواد در دسترس بود و قیمت آن تغییر نمی کرد.
بعدها که در کشورمان با وجود نفت خدادادی گاز و غیره پتروشیمی ها احداث شد همه مردم و قشر تولید کننده بسیار خوشحال شدند که تامین می کنند ولی متاسفانه ازهمان شروع کار تولیدکننده نتوانست مواد اولیه خود را به راحتی تامین کند و مجبور بودند دست دوم و سوم از دلایل خرید کنند و پتروشیمی ها مواد اولیه را دست دلال و واسطه ها دادند (به علت های فراوان).
با گذشت چند دهه هنوز صنف تولید پلاستیک نتوانسته اند از پتروشیمی ها خرید کنند چیزی حدود 15000 صنف تولید کننده از دست دلال و واسطه خرید می کنند.
این یعنی ظلم و ستم! حق مردم را به خودشان نمی دهند متاسفانه صنف تولید کننده با دژ محکم1- پتروشیمی 2- بورس 3- دلال مواجهند و بی عدالتی به حد بسیار زیاد رسیده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا