اخباراخبار ویژه

اختصاصی بسپار/ آخرین فعالیت های FERRERO در راستای بازیافت پذیر کردن بسته بندی ها تا سال ۲۰۲۵

گروه ترجمه و تولید محتوا در بسپار/ایران پلیمر گروه صنعتی Ferrero آخرین دست آوردهای خود را در زمینه ی تعهدنامه ی خود مبنی بر استفاده از بسته بندی با قابلیت بازیافت پذیر بودن، تا سال ۲۰۲۵، ارائه داد. آخرین به روزرسانی شامل پیوستن محصول Nutella به حلقه ی بسته ی تولید بسته بندی در سایت پاریس، در ۱۰ فروشگاه به عنوان طرح آزمایشی، عضویت در بنیاد EllenMacArthur، عضویت در طرح جدید اقتصاد پلاستیک های جدید (NPEC)، ایجاد بسته بندی قابل بازیافت برای محصول Kinder Happy Hippo و پیوستن به پیمان ۴evergreen. در ادامه هرکدام از موارد بالا توضیح داده خواهند شد.

Nutella به LOOP و Carrefour پیوست

این طرح به طور آزمایشی با کمک گروه Loop، یکی از مشاوران در طرح استفاده ی دوباره و فروشگاه مجازی Carrefour در پاریس اجرایی می شود. بر اساس این طرح، فروشندگان می توانند از ۱۰ فروشگاه و همچنین سایت Carrefour مدل های منتخبی از Netella با بسته بندی شیشه ای را خریداری کنند. سپس Carrefour شیشه های خالی را جمع آوری کرده و پس از شست وشو، دوباره مورد استفاده قرار می دهد. در این طرح تیم Ferrero با استفاده از تجربیات Loop برای توسعه ی عملکرد جدید بسته بندی شیشه ای Netella همه ی نیازها برای استفاده ی مجدد از شیشه های بسته بندی دیده شده است. همچنین بر روی این بسته بندی ها برچسب-ها از نوعی انتخاب شده اند که به راحتی جدا شده و اثری از خود برجای نگذارند. با استفاده از این طرح اولیه شرکت هایی مانند Ferrero، Loop و سایر برندهای معتبر می توانند به صورت عملی این فرایند را بسنجند و بازخورد مشتریان را در مقابل استفاده ی مجدد از بسته بندی ها را ببینند.

عضویت در اقتصاد طرح جدید پلاستیک ها

پس از امضای تعهدنامه ی جهانی اقتصاد جدید پلاستیک ها در سال ۲۰۱۹ که توسط موسسه ی Ellen MacArthur و برنامه ی زیست محیطی سازمان ملل مدیریت می شود Ferrero اکنون عضوی از موسسه ی Ellen MacArthur شده و در طرح ابتکاری اقتصاد پلاستیک های جدید شرکت می کند. بر اساس این طرح هیچ چیزی هیچگاه دور ریخته نشده و آلودگی ایجاد نمی کند. عضویت در ای طرح یک گام مهم برای Ferrero به شمار می رود چرا که به موجب آن باید تا سال ۲۰۲۵، ۱۰۰% محصولات بسته بندی خود را به مصرف دوباره برساند، بازیافت کند و یا در ترکیب با مواد دیگر مورد استفاده قرار دهد.

اصلی ترین موضوع در مورد این طرح، همکاری همه جانبه میان تجارت و طرح های کوچک است و Ferrero در این طرح نقش فعالی ایفا می کند. در جلسات R&D شرکت کرده و پروژه های نوآورانه را برای دست یابی به اقتصاد گردشی در پلاستیک همراهی می کند.

بسته بندی جدید و قابل بازیافت Kinder Happy Hippo

بخش تحقیق و توسعه ی Ferrero بسته بندی جدیدی برای Kinder Happy Hippo ایحاد کرده است که قابلیت بازیافت دارد. برای انجام این کار از راهنمایی های CEFLEX که ارائه دهنده ی راهکارهایی برای ایجاد اقتصاد گردشی است بهره برده شد. بسته بندی جدید از یک پلی پروپیلن تشکیل شده است که نیازهای بسته بندی این محصول را برآورده می کند در حال حاضر این بسته بندی در بازار موجود است.

Ferrero به پیمان ۴evergreen پیوست. که هدف آن توسعه ی بسته بندی-هایی بر پایه ی الیاف است. این بسته بندی ها در اقتصاد گردشی و پایدار که آثار زیست محیطی را به حداقل می رساند بسیار مفید هستند. بر اساس پیمان ۴evergreen شرکت Ferrero با اعضای صنعتی متفاوتی در تماس است. تولید کننده ی بسته بندی های بر پایه ی الیاف، صاحبان برندهای معروف، تامین کندگان مواد، انبار کنندگان مواد ضایعاتی و مانند این ها.

Fabio Mora، مدیر بخش جهانی بسته بندی شرکت Ferrero بیان می کند، ما تلاش می کنیم فرایند مناسبی برای عمل به تعهد خود تا تبدیل ۱۰۰% از بسته بندی های خود به حالت قابل استفاده ی مجددف قابل بازیافت و یا قابل ترکیب با مواد دیگر تا سال ۲۰۲۵ دست پیدا کنیم. من بسیار خرسندم که همکار جدید برای Netella که Loop و Carrefour هستند را اعلام کنم. همچنین عضویت Ferrero در موسسه ی Ellem MacArthur و طرح جدید اقتصاد جدید پلاستیک ها (NPEC) مایه ی خوشحالی ما است. ایجاد بسته بندی جدید برای Kinder Happy Hippo و پیوستن به پیمان ۴evergreen نیز از دیگر قدم های مثبت ما در این زمینه به شمار می رود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا