اخباراخبار ویژه

اختصاصی بسپار/ آزمایش موفقیت آمیز زیست پلیمر PLA توسط Arburg

گروه ترجمه و تولید محتوا در بسپار/ایران پلیمر کمپانی Arburg در مرکز مشتریان خود به طور منظم در حال آزمایش پلاستیک های زیست پایه از جمله خانواده Inzea محصول کمپانی Biesterfeld می باشد. این تولیدکننده ماشین های قالب گیری تزریقی دریافته است که از آمیزه های زیست بسپار PLA می توان قطعات باکیفیت با اطمینان از فرایندپذیری خوب و همچنین بدون نیاز به ماشین آلات اضافه تولید کرد. این موضوع Inzea را تبدیل به جایگزین مناسبی برای مواد نفت پایه می کند.
از خانواده Inzea می توان درگستره بزرگی از محصولات استفاده کرد. این مواد بر اساس دستورالعمل (EU) 10/2011، مناسب برای محصولات در تماس با خوراک به ویژه در بخش خانگی، کیترینگ ها، بسته بندی و کشاورزی می باشد. کاربردهای اصلی Inzea شامل کیسه های پلاستیکی، لیوان های قهوه، بطری های و جعبه ها است. همچنین از این خانواده می توان در کاربردهای با عمر کوتاه و پرینت سه بعدی نیز استفاده نمود.
آزمون های انجام شده توسط Arburg بر اساس مشخصات ذکر شده در دیتا شیت محصول صورت گرفته است.در حین آزمون مشخصات مارپیچ و پارامترهای فرایند تغییر کرد و تاثیرات آن بر کیفیت قطعات تحلیل شد. پارامترهای بررسی شده شامل دمای سیلندر و راهگاه، سرعت خوراک دهی، فشار پشت و سرعت تزریق بودند.
بر اساس نتایج، Inzea به بهترین نتایج در آزمون ماده دست یافت. تولید بر اساس پارامترهای ذکر شده در دیتاشیت بدون مشکل اعلام شد، قطعات بسیار با کیفیت و با قابلیت اطمینان فرایند بالا بودند. اثر مقدار رطوبت نیز بررسی شد؛ بر اساس نتایج، اگرچه به خشک کن اضافی که در دیتاشیت ماده ذکر شده بود نیازی نبود، اما استفاده از یک خشک کن خلا باعث بهبود کیفیت قطعات شد. همان طور که انتظار می رفت تنها تنش های شدید، مانند راهگاه های با کانال جریان طولانی، از لحاظ آسیب حرارتی بر روی قطعات تاثیر منفی می گذاشتند. همچنین در مقایسه با ABS نفت پایه، Inzea می تواند جایگزینی عالی برای مواد نفت-پایه باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا