اخباراخبار ویژه

اختصاصی بسپار/ تقاضای رو به رشد جهانی برای PVC

گروه ترجمه و تولید محتوا در بسپار/ایران پلیمر Ceresana، مؤسسه تحقیقات بازار مستقر در آلمان، هشتمین نسخه از مطالعه‌ی بازار خود را در مورد پلی وینیل کلراید (PVC) تجزیه و تحلیل و منتشر کرد.
PVC یکی از پرفروش ترین گرمانرم‌ها در کنار پلی اتیلن و پلی پروپیلن است. گزارش بازار رشد بیشتر PVC را پیش‌بینی می‌کند – تقاضای جهانی این ماده احتمالاً تا سال 2032 به 58.1 میلیون تن افزایش خواهد یافت.

بیشترین کاربرد در مصارف ساختمانی
تقریباً دو سوم کل تولید PVC برای کاربردهای ساختمانی، از پوشش کف گرفته تا روکش نما و پانل‌های سقف و همچنین درزگیری، کابل، رولپلاک و … است.
لوله‌ها و خطوط لوله بیش از 36 درصد از مصرف PVC را تشکیل می‌دهند. پس از آن پروفیل‌ها با 20 درصد و فیلم‌ها و ورق‌ها با 18.5 درصد قرار دارند.
در مقایسه با لوله‌های ساخته شده از فلز، محصولات ساخته شده از PVC سبک تر، انعطاف پذیرتر، در برابر مواد شیمیایی مقاوم تر و به طور کلی بادوام تر هستند.

بسته بندی به عنوان دومین کاربرد بزرگ
دومین کاربرد رایج PVC، صنعت بسته بندی است که حدود 16.7 درصد از PVC تولید شده در سراسر جهان را به خود اختصاص می‌دهد. PVC برای تولید بسته بندی‌های سفت و سخت و همچنین بسته بندی‌های انعطاف پذیر مانند فیلم‌های بسته بندی، کیسه‌ها و گونی‌ها و فیلم‌های جمع شونده استفاده می‌شود.

برنامه‌های کاربردی دیگر
PVC همچنین به عنوان یک عایق الکتریکی خوب برای نوارهای عایق و پوشش‌های محافظ برای انبردست یا سایر ابزارها استفاده می‌شود.
فناوری پزشکی همچنین به PVC نیاز روزافزونی دارد زیرا این بسپار در برابر مواد شیمیایی و ضدعفونی‌کننده‌ها مقاوم است.
همچنین فوم‌های پی وی سی سخت به عنوان ماده‌ی اصلی برای کامپوزیت‌های الیافی و سازه‌های ساندویچی سبک استفاده می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا