اخبار

اختصاصی بسپار/ تولید سطل های چرخ دار پلاستیکی با فرمولاسیون جدید

گروه ترجمه و تولید محتوا در بسپار/ایران پلیمر BrightGreenPlastics از جمله شرکت های بازیافت زباله در Yorkshire (انگلیس شمالی) است که هرساله بیش از 40هزار تن پلاستیک های مصرف شده را باز فراوری می کند. این شرکت فرمول پلیمری جدیدی برای سطل های زباله ی چرخ دار ایجاد کرده است.

سطل زباله ی پلاستیکی با دو چرخ که برای ساده تر کردن نگه داری و جمع آوری ضایعات خانگی تولید می شود باید به اندازه ی کافی مقاومت داشته باشد تا در برابر تغییرات جوی دوام بیاورد و همچنین حداقل تا 10 سال کارایی داشته باشد. از نقطه نظر تجاری، برای حفظ دوام زیاد در این سطل ها، تنها از مواد بازیافتی کی توان استفاده کرد که از خود این سطل ها به دست آمده است. به این صورت این مواد دوباره به چرخه ی تولید باز می گردند. ولی تعداد کمی از این سطل های قدیمی در دسترس هستند و همین موضوع می تواند تولید این سطل ها را محدود کند.

اکنون شرکت BrightGreenPlastics فرمولاسیون جدیدی برای ایجاد پلیمر بازیافتی با دوام بالا ایجاد کرده است. این فرمولاسیون جدید متشکل از مخلوطی از پلی الفین ها است. تکنسین های این شرکت از مخلوط PP و PE برای این کار استفاده می کنند و با استفاده افزودنی به نام BrightFusion، که ثبت اختراع این شرکت است، به محصولی با ویژگی های مورد نظردست پیدا کردند.

در شرایط معمولی، PP و PE غیرقابل امتزاج هستند و در حالت مذاب ناسازگار هستند و اگر با یکدیگر ترکیب شوند ماده ای با خواص نامناسب و چسبندگی ضعیف ایجاد می شود. همچنین این دو پلیمر به دلیل دانسیته ی تقریبا مشابهی که دارند به سختی از یکدیگر تشخیص داده می شوند که این موضوع برای صنعت بازیافت یک معضل به شمار می رود. ولی با فناوری که این شرکت به کار گرفته است، این مشکلات برطرف شده است.

BrightGreenPlastics زیرساخت لازم و زنجیره ی تامین خوراک مورد نیاز برای تولید مقادیر زیادی از مواد به منظور تامین سطل زباله های یک منطقه ی خاص را دارد. به طوری که 97% از این سطل زباله ها از مواد پلاستیکی بازیافتی تشکیل شده اند. روشی که این شرکت برای تولید سطل زیاله استفاده می کند مورد بحث تولیدکنندگان دیگر است تا بتوانند به این فناوری دست پیدا کنند. همچنین آزمون های دقیق و سخت گیرانه ای بر روی این محصولات انجام می گیرد تا میزان دوام و پایداری آن ها ارزیابی شود.

Jonathan Attwood، مدیر محصولات شرکت BrightGreenPlastics بیان می کند، این موفقیت در فراوری مجدد PP و PE می تواند صنعت تولید سطل های چرخ دار را تغییر دهد و گسترده تر کند.

Steve Spencer، از مدیران شرکت نیز بیان می کند، بیش از 60 میلیون سطل چرخ دار اکنون در انگلیس استفاده می شود و نیازی به بیان کاربرد گسترده ی این سطل ها نیست. نوآوری ما در زمینه ی تولید این سطل ها می تواند تمایل به استفاده از سطل هایی که با مواد اولیه ی معمولی ساخته شده کم کند و کمبود این سطل ها با استفاده از محصولاتی که با مواد بازیافتی تولید می شود جبران گردد. همه ی تولید کنندگان محصولات پلاستیکی ظرفیت استفاده از مواد بازیافتی را دارند. ما با همکاری های اخیرمان با دانشگاه لیورپول، منچستر و یونی لولور تلاش می کنیم ماموریت خود را برای اینکه هیچ پلاستیکی بر روی زمین رها نشود انجام دهیم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا