اخباراخبار ویژه

اختصاصی بسپار/ پیش بینی بازار جهانی 5 میلیارد دلاری رانشگرها (اکسترودرها)ی لاستیک تا سال 2032

بسپار/ ایران پلیمر انتظار می رود اندازه بازار جهانی رانشگرهای لاستیک (rubber extruders) تا سال 2032 به 4021.5 میلیون دلار برسد. بازار رانشگرهای لاستیک به سرعت در حال رشد است. به گفته تحلیلگران FMI، ارزش بازار جهانی رانشگرهای لاستیک در سال 2022 برابر با 2399.5 میلیون دلار تخمین زده می‌شود و انتظار می رود در دوره پیش‌بینی‌شده با توجه به داده های Future Market Insights با نرخ رشد مرکب سالانه CAGR 5.3 درصد افزایش یابد.

در طول دوره پیش‌بینی، انتظار می‌رود بازار رانشگرهای لاستیک به دلیل محرک‌های مهم آن، مانند معرفی محصولات لاستیکی جدید و نوآورانه، مورد توجه قرار گیرد.

انتظار می رود چندین عامل دیگر نیز تقاضا برای رانشگرهای لاستیک را افزایش دهند، مانند صنعت رو به رشد خودروسازی در مناطق در حال توسعه و توسعه یافته و افزایش آگاهی مصرف کنندگان. ارائه خودروهای کم مصرف و با کارایی بالا در صنعت خودروسازی یکی از خواسته های اصلی مصرف کنندگان است که تولیدکنندگان می توانند با محصولات لاستیکی نوآورانه به آن پاسخ دهند.

انتظار می رود تقاضا برای رانشگرهای لاستیک از سمت هر دو صنعت خودرو و ساختمان در دوره ی پیش بینی افزایش یابد.

پیش‌بینی می‌شود که کشورهایی مانند آلمان و روسیه در دوره ی پیش‌بینی با سهم بازار 26 درصد در اروپا، رشد کنند. مقررات سختگیرانه ی انتشار گازهای گلخانه ای باعث می شود که محصولات لاستیکی در پوشش کف داخلی در انواع وسایل نقلیه رایج تر شوند.

بازار آمریکای شمالی با سهم بازار 22.0 درصد و بازار خاورمیانه با سهم بازار 19.5 درصد دارای سبک زندگی مجلل و استاندارد زندگی بالاتری هستند که با استفاده ی روزافزون از محصولات لاستیکی در تعدادی از صنایع مانند خودروسازی و کفش باعث فروش بیشتر رانشگرهای لاستیک در بازارهای جهانی خواهد شد.

در آینده، انتظار می رود مردم بیشتر جذب محصولات لاستیکی راحت و نرم شوند، که باعث می شود بازار رانشگرهای لاستیک به سرعت رشد کند. بازارهای در حال توسعه در منطقه APEJ به ویژه چین و هند نیز نقش مهمی در رشد بازار رانشگرهای لاستیک ایفا خواهند کرد. با رشد صنایع تولیدی در کشورهایی مانند هند و چین، بازار رانشگرهای لاستیک پتانسیل رشد فوق العاده ای دارد. تولیدکنندگان پیشرو بر روی توسعه محصولات نوآورانه با کیفیت و بهره وری انرژی بهبود یافته تمرکز می کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا