اخباراخبار ویژه

اختصاصی بسپار/ گفت و گو با دکتر مرادعلی خطیبی، مدیر تحقیقات پلیمر پولاسا: عدم امکان واردات، ما را همزمان با تولید قطعات خودرویی به صنعت لوازم خانگی هم کشاند

بسپار/ایران پلیمر دکتر مرادعلی خطیبی، متولد ۱۳۵۰ و مدیر تحقیقات پلیمر شرکت طراحی و مهندسی قطعات لاستیکی پولاساست. او دوره کارشناسی و دکترای مهندسی صنایع پلیمر خود را در دانشگاه صنعتی امیرکبیر و دوره ارشد را در پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران طی کرده است. وی تاکنون ۱۵ عنوان مقاله علمی و پژوهشی نوشته و سابقه تدریس در دانشگاه صنعتی قم، پیام نور قم و دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان را در کارنامه خود دارد.
او در پروژه های متعدد ملی همکاری داشته است، از جمله: کنترل کیفیت لوله‌های پلی‌اتیلن برای کاربرد در آبیاری تحت فشار کشاورزی با وزارت جهاد کشاورزی(کارفرما دانشگاه صنعتی امیر کبیر) از سال ۱۳۷۴ تا ۱۳۷۸،استفاده از ضایعات کشاورزی به عنوان تقویت کننده جهت تهیه کامپوزیت‌های ترموپلاستیک، آنالیز نظری سازه‌های تقویت شده با مواد کامپوزیت، طراحی و ساخت ساندویچ پانل‌های لانه‌زنبوری جهت کاربرد در صنعت ساختمان، طراحی و ساخت ساندویچ پانل‌های لانه‌زنبوری در مقیاس نیمه صنعتی، بررسی چسبندگی لوله‌ها به هم‌دیگر و هسته به پوسته در پانل‌های لانه‌زنبوری ترموپلاستیک و …
دکتر خطیبی، مدت ۲۱ سال است که در شرکت پولاسا مشغول کار است. از نتایج حضور او در این شرکت انجام اجرای طرح های زیر است:
– طراحی و ساخت آمیزه لاستیکی بر پایه CSM (هایپالون)و تولید شیلنگ‌های سوخت سه لایه برای اولین بار در ایران
– طراحی و ساخت آمیزه NBR/PVC به صورت تجاری و کاملاً منطبق بر استانداردهای خودرو‌های پژو، پراید و نیسان با استفاده از روشهای نوین اقتصادی و قطع واردات خارج از کشور و جلوگیری از خروج مقادیر قابل توجه ارز از کشور
– طراحی کامپاوند‌های مورد نیاز قطعات خودرو با در نظر داشت بهترین خواص فیزیکی و مکانیکی و بهینه‌ترین روش اقتصادی
– طراحی و ساخت آمیزه لاستیکی بر پایه EPDM برای کلاس دمای ۱۲۵ درجه سانتیگراد جهت استاندارد پژو ۲۰۶ فرانسه برای اولین بار و تاییدیه از شرکت پژو فرانسه
– طرح استفاده از پرکننده‌های معدنی سیلیکاتی(کائولن) موجود در ایران به جای پر کننده سیلیکای خارجی(اولترازیل) به منظور کاهش ارزبری تولیدات و گرفتن بهترین خواص در حد استاندارد پژو ۲۰۶
– طراحی و ساخت آمیزه لاستیکی بر پایه وایتون (FKM) و اپی کلروهیدرین (ECO) برای شیلنگ‌های چهار لایۀ سوخت خودرو برای اولین بار در ایران
– طراحی کامپاوند برای شیلنگ‌های پنج لایه فشار قوی هیدرولیک برای اولین بار در ایران
– انجام صدها پروژه در رابطه با تولید قطعات لاستیکی مهندسی

گفت و گوی بسپار را با دکتر مرادعلی خطیبی در روزهایی می خوانید که چشم های نگران دنیا به افغانستان خیره شده است. مردمی که در فراسوی مرزهای خود در مدیریت تولید و صنعت کشورها نقش آفرین بوده اند. داستانی که برای ایرانی ها هم بسیار آشناست.

بسپار- مجموعه پولاسا از جمله واحدهای نسبتا قدیمی در صنعت لاستیک کشور است که در سالهای اخیر برتولید قطعات خودرو و شیلنگ های خودرویی تمرکز داشته. در مورد تاریخچه این مجموعه و محصولات تولیدی فعلی بفرمایید.
خطیبی: شرکت پولاسا در سال ۱۳۵۴ در زمینی به مساحت ۱۱۰۰۰ متر مربع تاسیس شد و برای اولین بار در کشور صنعت بازیافت قطعات لاستیکی فرسوده را پایه گذاری کرد. در سال ۱۳۶۳ با تجهیز مجدد کارخانه با ماشین آلات مدرن و انتقال تکنولوژی شروع به ساخت کلیه قطعات خودرو سازی و لوازم خانگی نمود. این شرکت در سال ۱۳۸۰ با تقویت کادر مهندسی قوی نسبت به بهبود فرآیندها اقدام و در سال ۱۳۸۳ با بهره گیری از تکنولوژی روز جهان و خطاناپذیر سازی فرآیند ها پا به عرصه تولید با نقص صفر گذاشت.
سال ۱۳۸۴ با توسعه آزمایشگاه خود و اخذ تاییدیه انجام آزمون های ایتراک به تحقیق و توسعه روی آورد. سال۱۳۸۷ گواهینامه تایید صلاحیت آزمایشگاه همکار را از اداره استاندارد دریافت کرد. شرکت پولاسا در سال۱۳۸۷خط تولید پیوسته قطعات چهارلایه سوخت خودرو را برای اولین بار با تاییدیه سازه گستر، ساپکو و گروه بهمن راه اندازی راه اندازی کرد و توانست گامی بلند درراستای خود کفایی بردارد. این شرکت هم اکنون گرید های سیستم کیفی A و A+ از شرکت های ساپکو (ایران خودرو) و سازه گستر سایپا را دارا بوده و به عنوان یکی از شرکت های معتبر، همکار صنایع قطعه سازی و مجموعه سازی خودرو مطرح می باشد.

بسپار- فرآیندهای تولید و مواد اولیه مصرفی پولاسا چه تنوعی دارند و ظرفیت های تولید و در صورت امکان و وجود داده ها، سهم بازار این مجموعه در کشور چگونه است؟
خطییبی: در شرکت پولاسا اغلب فرایندهای وابسته به صنعت لاستیک قابل انجام است و تجهیزات و امکانات این فرایندها در شرکت موجود. فرآیندهایی مانند اختلاط ، اکستروژن، فرایند تزریق و فرایند LCM و فرایند Compression و کلندر در این شرکت برای تولید قطعات به کار گرفته می شود. به همین نسبت این شرکت قادر به تولید قطعات به صورت پروفیل اکسترودری و LCM ، قطعات تزریقی، قطعات پرسی و قطعات کلندری است.

بسپار- در دو سال اخیر با توجه به تحریم های مجدد و محدودیت های ارزی، بومی سازی به شدت تقویت و از یک دیدگاه ضروری شناخته شده است. در این خصوص روی تولید چه قطعاتی برای اولین بار در کشور موفق به ساخت شده اید؟ و آیا فکر می کنید در صورت باز شدن تجارت بین المللی شانس ماندن در بازار را خواهید داشت؟
خطیبی: با توجه به محدودیت تولید پایه‌های الاستومری در کشور، اغلب پایه های الاستومری مانند EPDM,ECO, NBR, FKM, CSM, CPE, CR از خارج وارد می شود. به همین نسبت اغلب مواد افزودنی صنعت لاستیک نیز به صورت واردات است. با این حال ما مواد افزودنی داخلی نظیر فیلرهای دوده‌ای و فیلرهای معدنی، پلاستی سایزرهای فرایند صنعت لاستیک مانند روغن فرایند DOP, 840 Tire, Aromatic Oil را از نمونه‌های داخلی تامین می‌کنیم که حجم قابل توجهی از مواد اولیه را از لحاظ اقتصادی در برمی‌گیرد.
این شرکت در خصوص تامین بعضی از اقلام مواد اولیه با مشکل مواجه شد و مخصوصا اینکه به دلیل افت ارزش پول ملی، بعضی مواد اولیه قیمت چند برابری پیدا کرد و این مساله بسیاری از شرکتها را دچار چالش بزرگی کرد. بنابراین در صورت باز شدن بازارهای جهانی به دلیل تربیت نیروهای متخصص در بخش R&D و در دسترس بودن این منابع قابل توجه، عرصه‌های رقابت برای این شرکت قابلیت دستیابی است. این شرکت با توجه به مشکلات تامین بعضی از محصولات مانند شیلنگ هیدرولیک فشار قوی و قطعات سیلیکونی به صورت کلندری به دلیل تحریم های ظالمانه، موفق شده است که خط تولید این گونه شیلنگ ها را دایر و به سمت تولید انبوه پیش ببرد.

بسپار- برای چه خودروسازی هایی و تحت چه استانداردهایی قطعه تولید می کنید؟
خطیبی: این شرکت برای ایران خودرو شامل خودروهای خانواده پژو، سایپا برای خودروهای خانواده پراید و…، گروه خودروسازی بهمن، گروه عقاب شامل اتوبوسهای داخل و خارج شهری اسکانیا مطابق استانداردهای PSAو KES,NES,SAE و … قطعه تولید می‌کند.

استاند

(ادامه دارد …)

متن کامل این مقاله را در شماره ۲۲۷ ماهنامه بسپار که در نیمه شهریور ماه ۱۴۰۰ منتشر شده است بخوانید.

در صورت تمایل به دریافت نسخه نمونه رایگان و یا دریافت اشتراک با شماره های ۰۲۱۷۷۵۲۳۵۵۳ و ۰۲۱۷۷۵۳۳۱۵۸ داخلی ۳ سرکار خانم ارشاد تماس بگیرید. نسخه الکترونیک این شماره از طریق طاقچه  و  فیدیبو  قابل دسترسی است.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا