اخبار

اخذ سفارش ‏های جدید تولید کپسول کامپوزیتی ذخیره گاز مایع توسط شرکت هگزاگون راگَسکو

بسپار به نقل از وبگاه انجمن کامپوزیت می نویسد، چندین بخش صنعتی در خارج از اروپا، به شرکت هگزاگون‏ کامپوزیتس که از شرکت ‏های فرعی شرکت هگزاگون ‏راگَسکو می ‏باشد. سفارش داده ‏اند تا برای آنها کپسول کامپوزیتی گاز نفت مایع‏ تولید کند. لازم به ذکر است که یک شرکت فرعی، تحت نظارت یک شرکت اصلی فعالیت می ‏کند. قرار است شرکت هگزاگون راگَسکو فعالیت ‏های خود را گسترش دهد و برای بازارهای نفت و گاز آفریقا، آسیا، آمریکای مرکزی و جنوبی و برای خاورمیانه کپسول ‏های مذکور را تولید نماید.

در این کشورها، گاز نفت مایع‏ (اِل‏ پی ‏جی) مهم‏ ترین منبع انرژی حرارتی منازل مسکونی به شمار می ‏آید. به علاوه برای صنعت نفت و گاز کشورهای مذکور، ایمنی کپسول ‏ها و بی ‏ضرر بودن آنها برای محیط زیست فوق ‏العاده حائز اهمیت می ‏باشد. کپسول ‏های شرکت هگزاگون راگَسکو با داشتن چنین ویژگی ‏هایی توانسته ‏اند توجه چند شرکت بزرگ توزیع ‏کننده سوخت گاز مایع را به خود جلب نمایند. مدیر عامل بخش فروش و بازاریابی بین ‏المللی این شرکت معتقد است که در کشورهای مذکور برای استفاده از کپسول‏ های کامپوزیتی شرکت هگزاگون راگَسکو پتانسیل زیادی وجود دارد. او پیش ‏بینی می ‏کند که این امر سبب شود در سال‏ های آتی تولیدات این شرکت افزایش یابد.

طبق قرارداد تجاری محرمانه ‏ای که بین شرکت هگزاگون کامپوزیتس و این کشورها منعقد شده است، این شرکت نام مشتریان کپسول‏ های خود را فاش نکرده است. شرکت هگزاگون کامپوزیتس یکی از شرکت ‏های مشهوری است که شعبه مرکزی آن در شهر آلِساند (کشور نروژ) مستقر می ‏باشد. کپسول‏ های تحت فشار این شرکت علاوه بر ذخیره، برای انتقال گاز مایع نیز به کار می ‏روند. کپسول ‏های مذکور با استفاده از کامپوزیت ‏های تقویت‏ شده با پارچه ‏های چندمحوره تولید می ‏شوند.

منبع: JEC Composites magazine December13, 2013
نویسنده خبر: موسسه کامپوزیت ایران

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا