اخبار

از ایران پلاست: ER – DENKA ارایه ای دیگر از پلیمر پیشرفته دانا

بسپار می نویسد، کائوچوی DENKA-ER حاصل از کوپلیمریزاسیون اتیلن ، وینیل استات و اکریلیک استرها و توسط شرکت DENKA-JAPAN بعنوان یک اختراع ثبت شده است. DENKA-ER کائوچویی با مقاومت حرارتی و روغنی بسیار عالی است که پایداری ویژه ای در چرخه های مخرب حرارت / ازن یا حرارت / روغن دارد. از این رو نسبت به کائوچوهای ACM,AEM فعلی برتری می یابد و در نتیجه برای قطعات ارزشمند خودرویی مناسب می باشد. مطابق ASTM D2000, SAE J2-0 که برای طبقه بندی الاستومرهای مورد استفاده در قطعات خودرویی بکار گرفته می شوند ، DENKA-ER در رده ( پایدار در ۱۵۰oC ) DF ، (پایدار در ۱۵۰oC ) DH و ( پایدار در ۱۷۵oC )EH با در نظر گرفتن مقاومت حرارتی و روغنی قرار می گیرد. این کائوچو با مواد تقویت کننده ، مواد پخت و سایر عوامل بهبود دهنده فرموله می شود . آمیزه گرماسخت حاصل پس از شکل دهی به فرم قطعات برای کاربردهایی که در محدوده -۴۰~۲۰۰oC هستند قابلیت استفاده دارد.
DENKA -ER در پنج گونه (Grade) تقسیم بندی شده است. گرانروی هر گونه با در نظر گرفتن شرایط فرآیند در محدوده ۳۶-۵۲ (ML(1+4)100oC) تنظیم شده است. از این میان ، سه گونه دارای محلهای پخت اپوکسی هستند که سرعت پخت بالایی ندارند ( برای قطعات دارای ساختار پیچیده ) و دو گونه دارای محل های پخت کربوکسیل هستند که پخت نسبتاً سریعی ایجاد نموده و در بیشتر موارد به فرآیند تکمیلی فراپخت برای رسیدن به مانایی فشاری عالی نیاز ندارند.
DENKA- ER را می توان در تولید شلنگهای خنک کننده روغن ، پوشش شلنگها ، گسکت ها ، آب بند کن ها و…. بکار گرفت.
این محصول از ابتدای سال جاری در زمره الاستومرهای تامین شده توسط شرکت پلیمر پیشرفته دانا قرار گرفته است. اطلاعات بیشتر از طریق وب سایت www.advanced-polymer.com یا تماس با ۸۸۶۳۰۴۶۰ الی ۲ در دسترس می باشد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا