اخبار

از ظرفیت بازارهای همسایه در ایران پلاست بیشتر استفاده کنیم

بسپار به نقل از ستاد خبری ایران پلاست می نویسد، احمد قربعلی مدیرعامل شرکت افق یکتا پلاستیک، مهمترین نیاز شرکت های داخلی را ارایه خدمات مشاوره در زمینه های فروش و بازاریابی داخلی و خارجی می داند و می گوید:به نظر من بخشی از وظایف نهادهای حاکمیتی نظیر وزارت صنعت، معدن و تجارت در قالب ارایه خدمات مشاوره برای خرید تجهیزات و بازاریابی خارجی به صنایع کوچک و متوسط یا دست کم سیاست گذاری درست و منسجم برای توسعه شرکت های مشاوره در این عرصه است تا توان ارایه خدمات مشاوره به صورت رقابتی و با قیمت مناسب در کشورافزایش یابد واستفاده از این خدمات برای تولید کننده را مقرون به صرفه کند.
قربعلی با بیان اینکه مجموعه هزینه هایی مانند تعرفه ماشین آلات، مالیات ها، سود بانکی و … که بر تولیدکننده تحمیل می شود و شرایط رقابتی در صنعت پلاستیک، اثرات نامطلوبی بر تولید می گذارد خواستار بررسی جامع این ملاحظات در قالب یک برنامه بلندمدت و استراتژیک شد.
این فعال صنعت پلاستیک ضعف سیاستگذاری را مهمترین عامل تبدیل شدن تولید کنندگان ایرانی به ویژه در بخش ماشین آلات به واردکنندگان محصولات چینی می داند.
قربعلی ظرفیت و توان شرکت های ایرانی در حوزه صادرات را خوب ارزیابی کرده و نقش نمایشگاه های بین المللی در این عرصه را هم موثر می داند. او می گوید: ‌از مدیران نمایشگاه انتظار داریم دست کم در حوزه کشورهای همسایه که بازار هدف بسیار خوبی برای صنعت پلاستیک ایران محسوب می شود، برنامه ریزی بهتری داشته و زمینه حضور هیات های تجاری و فعالان اصلی این بازارها در نمایشگاه را فراهم کنند.
شرکت پلاستیک یکتا، تولید کننده نوارهای اخطاری و طیف متنوعی از رول ها و کیسه های نایلونی یک تا سه لایه است که در بسته بندی به کار می رود. محصولات این تولید کننده ایرانی در صنایع مختلف غذایی، دارویی و بهداشتی کاربرد دارد. احمد قربعلی مدیرعامل این شرکت می گوید که کاربرد متنوع محصول در صنایع مختلف به تولید کننده توانایی بیشتری در مقابله با شرایط بازار می دهد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا