اخبار

از نمایشگاه چاینا پلاس- ظهیری: سرعت تولید شگفت آور بود

اختصاصی بسپار : چاینا پلاس بزرگترین رویداد صنعت پلاستیک آسیا و دومین نمایشگاه صنعت پلاستیک دنیا است که سالانه برگزار می¬شود. چاینا پلاس 2015 از 20 تا 23 ماه می میلادی مطابق با 30 اردیبهشت تا 2 خرداد امسال در مرکز نمایشگاه¬های بین¬المللی صادرات و واردات چین در شهر گوانجو برگزار شد

موضوعات نمایشگاه نیز ماشین¬آلات، لاستیک و پلاستیک، مواد و محصولات شیمیایی و پژوهش و فناوری بود. از این رو با تنی چند از صنعتگران ایرانی که در نمایشگاه حضور داشتند گفت و گو کردیم تا از زاویه نگاه آن-ها نمایشگاه را ببینیم. این گزارش در سه بخش بر روی سایت قرار خواهد گرفت و در اولین بخش صحبت-های کاظم ظهیری مدیرعامل شرکت ایران برس را می¬خوانید.

بسپار- آقای ظهیری تفاوت حال و هوای امسال نمایشگاه با سال گذشته چه بود؟ چه نکته چشمگیری را در نمایشگاه دیدید؟

امسال در گوانجو مدام باران می¬بارید و ما تمام ساعات در داخل سالن¬ها بودیم. 31 سالن بود و نسبت به پارسال رشد بی¬نظیری داشت.من شنیدم 300 هزار نفر بازدید کننده داشته و این رقم بالایی است. دستگاه-های چینی بهتر شده بودند و درست¬تر کار می کردند. قیمت¬ها مناسب بود و به خاطر رکودی که در بازار چین هست همه مشتاق برای فروش بودند و به استقبال بازدیدکننده می آمدند. کشورهای غربی و به خصوص آلمان و ایتالیا نیز شرکت کرده بودند.

یکی از شاخصه های خوب نسبت به پارسال چیدمان ماشین آلات بود. مثلا یک سالن مختص دستگاه¬های بادی، سالنی برای دستگاههای تزریق، سالنی مخصوص دستگاه نایلکس و بادی و چندین سالن برای مواد اولیه در نظر گرفته شده بود. مواد اولیه فراوان بود. در کل بسیار آموزنده و خوب بود چون برای صنعتگر پر از دانش و آگاهی است. کسی که خودش اهل فن هست و دستگاه¬ها را می شناسد با یک دید هم متوجه تغییرات و پیشرفت¬ها می¬شود. برای پیدا کردن مواد، قالب، دستگاه، تکنولوژی و شریک بسیار خوب بود.

بسپار- در زمینه¬ای که خودتان فعال هستید ایده خاص و جدیدی در نمایشگاه دیدید؟

امسال چندین دستگاه بادی بزرگ دیدم که دستگاه بادی یک تانک 5000 لیتری را در شش دقیقه تولید می¬کرد. واقعا ار تولید چهار لایه 5000 لیتر در شش دقیقه متحیر شدم. مخزن های بزرگ را با دستگاههای روتاری درست می کنند و تولیدشان در عرض روز از 5 عدد بیشتر نیست. چون باید قالب باز کنند، محصول را از داخل آن در بیاورند و دوباره ببندند، گرمش کنند و مواد بریزند. اما با این دستگاه ساعتی ده تا می توان تولید کرد و در طی 24 ساعت 240 عدد تانک تولید می¬کرد!این محصول، جریان را متحول کرده است. نهایت دستگاه¬های بادی همیشه 20 الی 25 لیتری بوده اما این حجم بزرگ تا به حال نبود و قیمت مناسبی هم داشت.

بسپار-توجه و استقبال در کدام قسمت نمایشگاه بیشتر بود؟

ماشین آلات و به خصوص ماشین آلات بسته بندی. ماشین آلات پایپ برای آبیاری و لوازم آبیاری هم خوب بود. در کل نسبت به پارسال و سال های قبل نمایشگاه جامعی بود.

بسپار-شرکت¬های ایرانی در نمایشگاه حضور داشتند؟

در مورد ماشین آلات و فینیشینگ پروداکت [محصول نهایی] من ندیدم، ولی پتروشیمی ها اکثرا بودند. به عنوان مثالNCP ، بازرگانی و مارون حضور داشتند.

بسپار- حال و هوای گوانجو چطور بود؟

به علت بارندگی و خارج از شهر بودن هتلم، در شهر گردش نکردم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا