اخبار

از این پس لگو ها با مواد زیست سازگار تولید می شوند

بسپار/ ایران پلیمر می نویسد، یک شرکت تولید کننده اسباب بازی برای تولید محصولات خود از مواد اولیه سازگار با محیط زیست استفاده می‌کند.

اسباب‌بازی با مواد اولیه زیست‌سازگار تولید می‌شود. این شرکت 2 سال قبل تلاش خود را برای تولید محصولات با استفاده از مواد پایدار و سازگار با محیط زیست آغاز کرد و متعهد شد به زودی محصولات خود را با مواد اولیه پایدار تولید کند.
درهمین راستا مرکز مواد پایدار خود را با سرمایه‌ای معادل 165 میلیون دلار و با هدف بهره‌گیری از روش‌های پایدارتر در تولید اسباب‌بازی‌های پلاستیکی راه‌اندازی کرد.
بر اساس برنامه اعلام شده توسط شرکت لگو قرار است محصولات اصلی و بسته‌بندی اسباب‌بازی‌ها تا سال 2030 میلادی با استفاده از مواد پایدار و سازگار با محیط زیست انجام پذیرد.
اولین حاصل این سرمایه‌گذاری لگو تولید قطعات اسباب‌بازی پلی‌اتیلنی مبتنی بر مواد گیاهی است. این شرکت قطعاتی مانند برگ‌ها، بوته‌ها و درخت‌ها را 100 درصد با استفاده از پلاستیک مبتنی بر گیاهان تولید خواهد کرد. این قطعات اسباب‌بازی بین یک تا دو درصد از مجموع تولیدات پلاستیکی لگو را تشکیل می‌دهد.
به گفته معاون رییس شرکت لگو تغییر مواد اولیه هیچ تاثیری بر کیفیت و ظاهر محصولات جدید شرکت ندارد زیرا پلی اتیلن گیاهی دارای همان ویژگی‌های پلی اتیلن متداول در بازار است.
قرار است محصولات گیاهی لگو در سال 2018 میلادی روانه بازار شوند. 

منبع: ایران اکونومیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا