اخبار

استفاده از پوشش ضدخوردگی نانو در ذوب آهن

بسپار/ایران پلیمر به گفته رئیس هیئت‌مدیره شرکت نوآوران نانو صنعت معین، از ابتدای سال جاری تا کنون از پوشش‌های ضدخوردگی نانو این شرکت در یکی از ذوب‌آهن‌های بخش خصوصی کشور استفاده شده است.

محمدرضا محمودیان می‌گوید: از ابتدای سال جاری به دلیل بیماری کرونا بسیاری از شرکت‌ها با مشکل فروش روبرو بوده‌اند، اما شرکت نوآوران نانو صنعت معین فروش خوبی را در این بازه زمانی تجربه کرده است. ما در این مدت ۴ تُن پوشش ضدخوردگی به یکی از ذوب‌آهن‌های بخش خصوصی فروخته‌ایم و در حال حاضر این محصول در کوره‌های این مجتمع استفاده می شود.

به گفته دکتر محمودیان موادی که پیش از این در این مجتمع استفاده می شد به دلیل داشتن حلال نیاز به ۷۲ ساعت زمان برای خشک شدن داشت که با این کار خط تولید ۷۲ ساعت خارج از سرویس بود. اما استفاده از این محصول جدید، به دلیل فقدان حلال، در مدت زمان ۷ ساعت خشک می‌شود که این کار فرآیند تولید را تسریع می‌کند.

عضو هیئت‌علمی دانشگاه فرهنگیان می‌افزاید: در هر کوره این مجتمع ذوب آهن سه کویل وجود دارد و هر کویل نیاز به ۴۰ کیلو رنگ دارد که تقریبا هر ۴۰ روز یک بار باید رنگ‌ها تجدید شوند. بنابراین سرعت بالای خشک شدن و ایجاد مقاومت بیشتر در کاهش هزینه‌های صنعت ذوب آهن بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

به گفته رئیس هیئت‌مدیره شرکت نوآوران نانو صنعت معین یکی از دلایل موفقیت این شرکت طی یک سال گذشته، استفاده از نیروی جوان متخصص برای یافتن نیاز بازار بوده است، به طوری که افرادی متخصص در حوزه مهندسی صنایع به شرکت‌ها به ویژه ذوب‌آهن‌ها فرستاده می‌شوند تا مشکلات و چالش‌های آنها شناسایی شده و در نهایت رهیافت‌هایی برای حل این مشکلات توسط شرکت نوآوران نانو صنعت معین ارائه شود.

دکتر محمودیان می‌گوید:  در حال حاضر با هفت مجتمع ذوب آهن دیگر در کشور در حال مذاکره هستیم تا این فناوری ضدخوردگی را به انها معرفی کنیم.

رئیس هیئت‌مدیره شرکت نوآوران نانو صنعت معین معتقد است که مهم‌ترین نقطه قوت این شرکت، تمرکز روی بخش تحقیق و توسعه است به طوری که بیشتر درآمد فعلی شرکت برای توسعه محصولات جدید و بهبود محصولات قبلی صرف می‌شود. وی به شرکت‌های نوپا پیشنهاد می‌کند که در بخش نوآوری، تحقیق و توسعه سرمایه‌گذاری بیشتری داشته باشند.

فناوری نانو ایران

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا