اخبار

اسپانیا و انگلستان بیشترین سهم بازیافت PET را در اروپا از آن خود کردند

گروه ترجمه و تولید محتوا در بسپار/ ایران پلیمر می نویسد، شرکت Petcore Europe نرخ بازیافت بطری های PET در سال ۲۰۱۶ را در سراسر اروپا بررسی کرده و علاوه بر مشاهده ی افزایش این بازیافت با نتایج جالب توجه دیگری نیز مواجه شده است. 
از ۳۱۴۷۰۰۰ تن بطری PET موجود در اروپا در سال ۲۰۱۶، ۱۸۸۰۹۰۰ تن آن جمع آوری و ۱۷۷۳۲۰۰ تن آن به صورت مکانیکی بازیافت شده است. این تحقیقات نشان می دهد که میزان جمع آوری این بطری ها نیز تا ۷/۴ درصد افزایش یافته در حالی که بازیافت نیز به نوبه ی خود تا ۷/۳ درصد رشد داشته است. به طور کلی در سال ۲۰۱۶، ۱۲۹۴۰۰ تن بطری PET نسبت به سال ۲۰۱۴ بیشتر جمع آوری شده و نسبت به همین سال ۱۲۰۰۰۰ تن بطری PET بیشتر بازیافت شده است.
با وجود افزایش نرخ بازیافت و جمع آوری، بازیافت کنندگان PET همچنان برای افزایش آن ظرفیت دارند. این مساله نشان می دهد که بطری PET تا چه میزان می تواند در چرخه ی اقتصاد مدور نقش بازی کند.
نتایج جمع آوری شده از کشورهای فرانسه، آلمان و ایتالیا نشان می دهد که ۴۷/۹ درصد جمع آوری ها در این منطقه صورت گرفته است که نسبت به سال ۲۰۱۴ با ۴۸/۵ درصد و ۲۰۱۱ با ۵۳/۳ درصد میزانی کاهش را نشان می دهد. اکنون میزان جمع آوری های این سه کشور با کشورهای انگلستان و اسپانیا تلفیق شده تا مجموعا به ۷۰/۹درصد برسد. این نتایج نشان می دهد که میزان جمع آوری و بازیافت بطری های PET در اسپانیا و انگلستان نسبت به کشورهای دیگر بسیار زیاد می باشد.
در فرآیند جمع آوری و بازیافت بطری های PET، دسته بندی آن ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این جداسازی می تواند بر کیفیت بازیافت تاثیر به سزایی داشته باشد. به عنوان مثال در سال ۲۰۱۶ از کل بطری های جمع آوری شده پس از جداسازی مقدار ۲۶/۴ درصد بطری های بی رنگ و آبی روشن، ۲۵/۵ درصد بطری های قهوه ای و سبز و ۳۰/۸ درصد سایر رنگ ها بوده که بازیافت را به معنی واقعی به چالش می کشید.
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا