اخبار

اعتراض انجمن نساجی به افزایش قیمت ها

بسپار به نقل از ایلنا می نویسد، شرکت‌های پتروشیمی در حال حاضر در تلاش هستند تا با صادرات محصولات خود و یا فروش آن در بازار آزاد با ۲۰ درصد قیمت بیشتر سود بیشتری به دست آورند.

رئیس هیات مدیره انجمن نساجی ایران گفت: پتروشیمی‌ها به دلیل افزایش قیمت خوراک و همچنین برای بدست آوردن سود بیشتر از قِبَل صادرات محصولات خود، عرضه را برای مصرف بازار داخل کاهش داده‌اند.

محمد مروج حسینی رئیس هیات مدیره انجمن نساجی ایران با اعلام این مطلب گفت: در خصوص انتشار اخباری مبنی بر کاهش عرضه مواد اولیه نساجی در بورس کالا اظهار داشت: پتروشیمی‌ها به دلیل گران شدن گاز و خوراک مصرفیشان اقدام به محدودیت در عرضه محصولات مورد نیاز نساجی‌ها در بورس کرده‌اند.

وی افزود: قبلا کارگروهی با حضور اعضای انجمن نساجی و مصرف کنندگان نساجی، سازمان حمایت از تولید کننده و مصرف کننده و همچنین مسئولان پتروشیمی در خصوص مسائل مربوط به مواد اولیه مورد نیاز نساجی‌ها فعالیت می‌کردند که فعالیت این کارگروه از یک ماه پیش محدود شده است.

مروج حسینی تصریح کرد: در حال حاضر محصولات مورد نیاز نساجی‌ها مثل گرانول و پلی‌پروپلین در بازار سیاه به وفور یافت می‌شود اما عرضه در بورس محدود شده است.

رئیس هیات مدیره انجمن نساجی ایران خاطرنشان کرد: شرکت‌های پتروشیمی در حال حاضر با صادرات محصولات و یا عرضه آن در بازار آزاد بدنبال سود بیشتری هستند زیرا در بازار آزاد می‌توانند محصولات خود را با ۲۰ درصد بالا‌تر از قیمت فروش در داخل کشور و به‌‌ همان قیمتی که در صادرات سود حاصل می‌کنند بفروش برسانند.

وی با اشاره به اینکه بحث نظارت بر فروش محصولات پتروشیمی بر عهده وزارت صنعت است، گفت: سازمان حمایت از تولید کننده و مصرف کننده نیز در حمایت از تولیدکنندگان منفعل عمل می‌کند.

گفته می شود، چندی است که عرضه مواد اولیه مورد نیاز نساجی‌ها محدود شده به نحوی که تولیدکنندگان برای تهیه مایحتاج خود در بورس با مشکل مواجه شده‌اند تاجایی که کمبود و یا خرید این مواد از بازار سیاه با قیمتی بالاتر نساجی‌ها را تا مرز تعطیلی کشانده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا