اخبار

اعطای تسهیلات کمک هزینه تحقیق و توسعه به شرکت‌های دانش‌بنیان

بسپار / ایران پلیمر مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری وشکوفایی از اعطای تسهیلات کمک هزینه تحقیق و توسعه به شرکت‌های دانش بنیان خبر داد.

دکتر مرضیه شاهوردی امروز در مراسم بزرگداشت روز جهانی علم درخدمت توسعه و صلح، صندوق نوآوری و شکوفایی را یک نهاد عمومی غیر دولتی دانست که بر اساس قانون حمایت از شرکت‌های دانش بنیان در سال ۱۳۸۹ تاسیس شده است، افزود: در سال ۱۳۹۷ هیات عامل دور سوم کار خود را آغاز کرد و ماموریت اصلی آن تامین سرمایه مالی زیست بوم نوآوری تعریف شده است.

وی ارائه تسهیلات “کمک هزینه تحقیق و توسعه” را یکی از جدیدترین تسهیلات این صندوق نام برد و اظهار کرد: در صورتی که شرکت‌های دانش بنیان برای حل مسایل خود از دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها کمک بخواهند، ما تسهیلات بلاعوض کمک هزینه تحقیق و توسعه را به آنها اعطا خواهیم کرد.

شاهوردی با اشاره به ۴ خدمت اصلی این صندوق شامل اعطای تسهیلات، سرمایه در گردش، صدور ضمانت و تامین محل کار، خاطر نشان کرد: در تسهیلات هم سرمایه گذاری، تنها محدود به شرکت‌های دانش بنیان نیست بلکه استارتاپ‌ها می‌توانند با عاملیت صندوق‌های پژوهش و فناوری از سرمایه‌های این صندوق برای توسعه محصول بهره مند شوند.

مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی، ابراز امیدواری کرد که این صندوق به عنوان مهمترین نهاد زیست بوم نوآوری بتواند در مسیر علم تا ثروت نقش مهمی را ایفا کند.

 

منیع: ایسنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا