اخبار

اعلام محدودیت‌های کرونایی در شهرک‌های صنعتی

بسپار/ایران پلیمر سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران چگونگی فعالیت در شرایط محدودیت‌های کرونایی را در اطلاعیه‌ای اعلام کرد. طبق اعلام این سازمان، حضور کارکنانی که به تشخیص سرپرست، معاونان و مدیران مستقل سازمان و مدیران عامل شرکت‌های تابعه ضروری است، حداکثر تا میزان یک‌چهارم در محل کار مجاز خواهد بود. این کار پیرو بخشنامه‌های قبلی سازمان اداری و استخدامی کشور و قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مدیریت کرونا بوده و با هدف اجرای طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌ها متناسب با وضعیت و روند بیماری کوویدـ۱۹ در شهرهای کشور در دستور کار سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران قرار گرفته است.

بر این مبنا به منظور قطع زنجیره انتقال بیماری، در هفته پیش‌رو (هشتم تا سیزدهم آذرماه) فعالیت سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و شرکت‌های تابعه واقع در شهرهای با شرایط هشدار قرمز، حضور کارکنانی که به تشخیص سرپرست، معاونان و مدیران مستقل سازمان و مدیران عامل شرکت‌های تابعه ضروری است، حداکثر تا میزان یک‌چهارم مجاز خواهد بود و این کاهش نیروی انسانی شامل همه کارکنان شاغل با هرگونه قرارداد همکاری است. همچنین تعیین جانشین در زمان عدم حضور معاونان سازمان و شرکت‌های تابعه حداکثر به مدت یک روز در هفته ضروری است.

همچنین ضرورت حضور هر یک از کارکنان، یک روز قبل از طریق معاونت یا مدیریت مرتبط به آنان اطلاع‌رسانی خواهد شد، بنابراین ضروری است کارکنان در طول هفته پیش رو در دسترس باشند. در ضمن، سایر کارکنان موظفند با هماهنگی و نظارت مدیران مربوطه، با استفاده از زیرساخت‌های ایجاد شده برای انجام وظایف از منزل (دورکاری)، نسبت به انجام وظایف و ماموریت‌های اصلی دستگاه و ارائه خدمات به متقاضیان اقدام کنند.

در این اطلاعیه تاکید شده که در همه وضعیت‌های سه‌گانه شرایط هشدار، جلسات داوری و ماموریت‌های اداری غیرضروری همچنان لغو و معاونان و مدیران مستقل سازمان و مدیران عامل شرکت‌های تابعه موظفند از اعزام کارکنان خود به ماموریت‌های اداری غیرضروری خودداری کنند. در موارد ضروری نیز جلسات به‌صورت ویدئو کنفرانسی برگزار خواهد شد.

از سوی دیگر از همه متقاضیان و طرفین قرارداد شرکت‌های تابعه درخواست می‌شود امور اداری و مراجعه‌های حضوری خود را به تعویق بیندازند تا زنجیره شیوع بیماری قطع شود و جریان فعالیت واحدهای تولیدی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی و مناطق ویژه اقتصادی تابعه قابل تعطیل نبوده و همچنان بدون وقفه تداوم می‌یابد.

در ضمن حضور مدیران و نمایندگان شرکت‌های تابعه، مدیران‌عامل شرکت‌های خدماتی و HSEE (بهداشت، ایمنی، محیط زیست و انرژی) به منظور پاسخگویی و رفع مشکلات احتمالی بخش‌های زیرساخت، تولید و خدمات اضطراری در شهرک‌ها و نواحی صنعتی الزامی است.

 

دنیای اقتصاد

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا