اخبار

افتتاح همزمان 8 واحد صنعتی بزرگ با دستور ویدئوکنفرانسی رئیس‌جمهوری/ دی آریا پلیمر افتتاح شد

بسپار/ایران پلیمر  به مناسبت روز ملی صنعت و معدن با دستور ویدئوکنفرانسی ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهوری کشورمان، ۸ طرح بزرگ صنعتی باارزش ریالی ۱۸ هزار و ۳۳۴ میلیارد تومان افتتاح شد که زمینه اشتغال‌زایی مستقیم برای حدود 7 هزار نفر را فراهم خواهد کرد.

طرح‌های قابل‌افتتاح در دهه تولید و تجارت ۱۴۰۱، شامل شرکت‌های صنعتی و پژوهشی زرکام استان البرز شهرستان ساوجبلاغ، تولیدکننده انواع محصولات غذایی و شیرینی و شکلات با ظرفیت ۱۳۰ هزار تن و مجموع سرمایه‌گذاری 10 هزار و 670 میلیارد تومانی است که از این طریق برای ۵ هزار نفر اشتغال ایجاد می‌کند.

واحد آتیلا همراه آیهان استان مرکزی شهرستان زرندیه درزمینه تولید تلفن همراه و تبلت و با ظرفیت ۷ میلیون عدد و ارزش ریالی ۴۸۰ میلیارد تومان افتتاح می‌شود و ۱۵۰ نفر می‌توانند مشغول به فعالیت شوند.

دی آریا پلیمر خمین استان مرکزی یکی از دیگر واحدهای افتتاح‌شده با دستور رئیس‌جمهور است که پلی پروپیلن با ظرفیت ۱۷۵ هزار تن تولید می‌کند، سرمایه‌گذاری ثابت برای این طرح ۱۹۹۴ میلیارد تومان بوده است.

واحد غذا فرآور پنگوئن شهرستان زرندیه استان مرکزی پریفرم، ظروف پلاستیکی و یک‌بار مصرف را با ظرفیت ۳۴۶ هزار تن تولید می‌کند که سرمایه‌گذاری ثابت برای این واحد هزار و 717 میلیارد تومان است و از این طریق ۵۰۰ نفر مشغول فعالیت می‌شوند.

پایافولاد اردکان یزد با تولید کنسانتره آهن و ظرفیت یک‌میلیون تن و باارزش ریالی هزار و 500 میلیارد تومان و ایجاد اشتغال برای ۲۰۰ نفر یکی از دیگر از واحدهای مورد افتتاح در روز ملی صنعت و معدن است.

کلر پارس شهرستان بستان‌آباد آذربایجان شرقی محصولاتی مانند پارافین کلره، هیدروژن، کلر، سود سوزآور جامد و… را با ظرفیت ۱۱۰ هزار تن تولید می‌کند که مجموع ارزی ریالی این واحد ۹۰۰ میلیارد تومان است و پیش‌بینی‌شده برای ۳۹۵ نفر اشتغال ایجاد شود.

واحد ایلیا نوین سازه میبد یزد بلوک و پنل اتوکلاو را با ظرفیت ۹۵ هزار تن تولید می‌کند که ارزش ریالی آن ۸۰۰ میلیارد تومان است و از این طریق ۱۰۰ نفر مشغول فعالیت می‌شوند.

مجتمع شیمیایی آبنوس شیراز تولیدکننده فرمالین، دواتیل هگزانوپیک اسید، رزین‌های آلکید به اشکال ابتدایی، رزین کوپلیمراکریلیک، پودر گلیزر با ظرفیت ۳۲ هزار تن تولید می‌کند که ارزش ریالی آن ۲۷۳ میلیارد تومان است و از این طریق برای ۱۲۰ نفر اشتغال ایجاد می‌شود.

209 طرح آماده بهره‌برداری در سراسر کشور

طبق اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت، ‌اکنون ۲۰۹ طرح صنعتی آماده بهره‌برداری به تفکیک 52 طرح بزرگ و ملی و 157 طرح قابل‌افتتاح در سطح استان‌ها در سراسر کشور موجود است.

با بهره‌برداری از این ۲۰۹ طرح که با سرمایه‌گذاری بیش از 43 هزار میلیارد تومان آماده‌شده‌اند، برای حدود 18 هزار نفر به‌صورت مستقیم اشتغال‌زایی می‌شود.

 

شاتا 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا