اخبار

افزایش تولید محصولات پزشكي اکسترود شده با سامانه‌هاي بخشي (modular systems)

بسپار می نویسد، يك سامانه ي رانشگري بخشي جديد، به فرآيندكاران لوله و ساير محصولات پزشكي با قطر كم اين اجازه را مي‌دهد تا بين هر فرآيند تنها سه دقيقه وقت صرف كنند. در واقع اين دستگاه اين امكان را فراهم مي كند كه مرحله ي تميزكاري داي و سيلندر خارج از اتاق تميز (clean room) حذف شود. دستگاه آمريكايي Kuhne’s Modular Quick-Change™ داراي چهار بخش مي‌باشد : بخش اول رانشگر مربوط به اتاق تميز، بخش دوم تميز كننده و بخش سوم و چهارم دو سيلندر بوده كه زماني كه يكي از آن ها در حال استفاده است ديگري تميز شود و براي مرحله بعد آماده و مورد استفاده قرار گيرد. در انتهاي هر فرآيند سيلندر آلوده از اتاق تميز بيرون آورده شده و تميزكاري مي شود. اين تميزكاري معمولا دو ساعت به طول مي‌انجامد. اين در حالي است كه با داشتن سيلندر ثانويه، شروع كار تا فرآيند بعدي تنها سه دقيقه طول مي كشد.
این سامانه ی رانشگری جدید به خصوص برای وسایل پزشکی و سایر تجهیزاتی است که به آلودگی حساس می‌باشند، بسیار مناسب می باشد. صنعت تولید لوازم و تجهیزات پزشکی به بهترین طراحی های ماشین آلات نیاز داشته چراکه در این تجهیزات، پایداری، کارآمدی و کنترل بسیار حائز اهمیت می باشد. این تکنولوژی جدید که امکان تعویض تجهیزات در عین روشن بودن دستگاه را ایجاد کرده و مدت زمان لازم را از ساعت به دقیقه تغییر می دهد، به پاکیزه نگه داشتن اتاق تمیز نیز بسیار کمک می کند. سامانه ی تعویض سریع و رانشگر بخشی برای رانشگرهای تا 2 اینچ (51 میلی متر) مناسب بوده و برای سایر کاربردها برای تولید قطعات بزرگ امکانپذیر نمی باشد.
اما سوال اینجاست که با این تغییر زمانی، فعالیت شغلی برای این تعویض چگونه صورت میگیرد. این مدت زمان سه دقیقه ای شامل فرآیندهای زیر می باشد:
پس از دفع مواد استفاده نشده از قیف و گردنه ی خوراک دهی، اپراتور بخش سيلندر آلوده را از سایر بخش های متصل جدا کرده، اتصالات الکتریکی را قطع کرده، این سيلندر را به سمت اتاق دیگری برای تمیز کاری منتقل کرده و سيلندر تمیز را به جای آن برای اتصال به رانشگر به اتاق تمیز میاورد. این سيلندر تمیز شده تحت پیش گرمایش برای آماده سازی قرار گرفته است. این سيلندر تمیز روی کل رانشگر سوار شده، اتصالات الکتریکی آن برقرار شده و در نهایت مواد مورد نیاز به آن منتقل شده و رانشگری بعدی انجام می گیرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا