اخبار

افزایش تقاضای چسب‌های گرماذوب از سوی صنعت بسته‌بندی

گروه ترجمه و تولید محتوا در بسپار می نویسد، ارزش بازار جهانی چسب‌های گرماذوب در سال 2015 به میزان 5/4 میلیارد دلار برآورد شد. بر اساس گزارش ارائه شده توسط Future Market Insights، انتظار می‌رود این میزان با نرخ رشد 5/2 درصدی به 8/9 میلیارد دلار در سال 2025 ترقی یابد.

چسب گرماذوب گونه‌ای از چسب بوده که با اعمال حرارت ذوب شده و پس از اعمال بر روی سطح مورد نظر و در هنگام سرد شدن استحکام چسبندگی را بدست می‌آورد. این چسب‌ها از یک یا چند بسپار بهمراه افزودنی‌هایی نظیر پایدارکننده‌ها، رنگ‌دانه‌ها و رزین‌ها تشکیل شده که با دقت بسیار بالا با هم ترکیب شده و با توجه به نوع بسپار پایه خواص متفاوتی از خود نشان می‌دهند. از بسپارهای استفاده شده در این چسب‌ها می‌توان به اتیلن وینیل استات، پلی‌الفین‌ها، پلی‌آمید، هم‌بسپارهای قطعه‌ای بر پایه استایرن و پلی‌استر اشاره نمود. چسب‌های گرماذوب در کاربردهایی نظیر بسنه‌بندی، نساجی، خودرو، برچسب‌، صنعت چوب و کاغذ و بسیاری دیگر از کاربردها قابل استفاده هستند.

در حال حاضر، چسب‌های برپایه پلی‌الفین بزرگترین بخش بازار بوده و پیش‌بینی می‌شود این بخش با نرخ 6/4 درصد در دوره مدنظر رشد نماید. چسب‌های بر پایه اتیلن وینیل استات تا سال 2025 نیز یکی از بخش‌های اصلی این بازار خواهد بود.

انتظار می‌رود صنعت بسته‌بندی با برخورداری از 35% سهم بازار جهانی این چسب‌ها عامل اصلی در توسعه چسب‌های گرماذوب تا سال 2025 باشد. همچنین، مصرف این چسب‌ها در کاربردهای پزشکی نیز بصورت پیوسته و با نرخ5/4 درصد‌ رشد خواهد نمود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا