اخبار

افزایش قیمت ظروف یک بار مصرف در آستانه ماه حرام

بسپار می نویسد، بازار ظروف یکبار مصرف که در ماه محرم پر رونق می‌شود، به گفته فروشندگانش در این ایام سال از بیشترین تقاضا برخوردار می‌شود و قیمت این محصولات در روزهای منتهی به آغاز ماه محرم بسیار متغیر می‌شود؛ تغییری از نوع افزایش قیمت! 


براساس گزارش میدانی ایسنا، خیابان مولوی و میدان راه‌آهن تهران، بورس فروش ظروف یکبار مصرف است که قیمت‌ها از این بازار پرفروش و البته شلوغ در این ایام سال بدین گونه است که هر قطعه ظروف «تک پرس آلومینیومی» دو برابر ظروف «تک پرس فومی» قیمت دارد؛ به گونه‌ای که «ظرف تک پرس فوم» در بسته های 300 تایی 22 تا 28 هزار تومان است که این تفاوت قیمت به دلیل تفاوت در شرکت تولیدکننده است. همچنین «ظرف تک پرس آلومینیوم» در بسته های هزار تایی حدود 200 هزار تومان عرضه می شود. 

“بشقاب معمولی” در بسته های 500 تایی در حدود 35 هزار تومان در بازار قیمت دارد که مقاومت، نوع جنس و شرکت تولیدکننده، باعث ایجاد اختلاف قیمت می شود. 

“لیوان” که بدون تردید پرکاربردترین در میان سایر ظروف یکبار مصرف است، دو نوع پلاستیکی و کاغذی دارد. «لیوان پلاستیکی» در بسته های 500 تایی حدود 7000 تا 8000 تومان و «لیوان کاغذی» در بسته های 50 تایی حدود 3000 تومان به فروش می رسد. 

همچنین «سفره کاغذی 12متری طرح دار» 6000 تا 7000 تومان قیمت دارد و «سفره پلاستیکی 50 متری» نیز بسته به کیفیت و ضخامت آن 3000 تا 5000 تومان فروخته می‌شود. 

»قاشق و چنگال» سه نوع شیشه‌ای، سفید خشک و سفید نرم دارد که نوع شیشه ای در بسته های 100تایی آن 3000 تومان، نوع سفید خشک در بسته های 500 تایی حدود 12 هزار تومان و نوع سفید نرم در بسته های 500 تایی حدود 11 هزار تومان است. 

همچنین رییس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پلاستیک و نایلون به خریداران توصیه می کند که در زمان خرید، حتما به برند و حروفی که در انتهای ظروف حک شده، دقت کنند و از هر مغازه‌ای خرید نکنند. 

لازم به یادآوری است این قیمت ها در صورت خرید عمده پایین‌تر از قیمت های فوق الذکر است. همچنین ممکن است با نزدیک شدن به دهه اول ماه محرم تغییر کند.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا