اخبار

افزایش همکاری‌های تجاری، مرزی و توسعه بازارچه‌های مشترک بین ایران و پاکستان

بسپار / ایران پلیمر در حاشیه سمینار منطقه ای مجالس آسیا و اقیانوسیه پیرامون نیل به اهداف توسعه پایدار در اسلام آباد، هیأت پارلمانی ایران با رئیس مجلس ملی پاکستان دیدار کرد.

هیأت پارلمانی شرکت کننده در سومین سمینار منطقه‌ای کشورهای منطقه آسیا و اقیانوسیه در زمینه نیل به اهداف توسعه پایدار که در اسلام آباد پاکستان در حال برگزاری است، روز سه‌شنبه ٢٢ شهریور ١۴٠١ در حاشیه سمینار با راجا پرویز اشرف رئیس مجلس ملی پاکستان دیدار و گفتگو کرد.

رئیس مجلس ملی پاکستان، ضمن تقدیر از حضور هیأت ایرانی در این سمینار از جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک کشور دوست و برادر پاکستان نام برد و با قدردانی از ابراز همدردی مقامات دولتی و پارلمانی جمهوری اسلامی با مردم پاکستان در حوادث سیل اخیر در این کشور گفت: مردم و مسئولان ایران همواره در کنار مردم پاکستان بوده اند و حضور هیأت ایرانی در این سمینار مغتنم و مایه خرسندی ماست.

رئیس مجلس ملی پاکستان ابراز امیدواری کرد مناسبات دو کشور در زمینه‌های مختلف سیاسی، پارلمانی، اقتصادی و همکاری‌های مرزی هر چه بیشتر گسترش یابد.

ملک فاضلی رئیس هیأت شرکت کننده از مجلس شورای اسلامی در این سمینار با اشاره به روابط خوب دو کشور ایران و پاکستان گفت: برای گسترش روابط دو کشور اهمیت خاصی قائل هستیم و خواستار توسعه همکاری‌های فیمابین در همه زمینه‌های ممکن از جمله افزایش همکاری‌های تجاری  مرزی و توسعه بازارچه‌های مشترک در این مناطق هستیم.

در این دیدار مجید ناصری نژاد، محسن فتحی و سفیر جمهوری اسلامی در اسلام آباد نیز حضور داشتند.

 

منبع: ایسنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا