اخبار

افزایش 14درصدی صادرات محصولات پلیمری پتروشیمی بندر امام

بسپار / ایران پلیمر به نقل از روابط عمومی پتروشیمی بندرامام، مجمع سالانه مدیریت فنی و تولید بسپاران برگزار و در آن دستاوردها و رکوردهای تولیدی سال گذشته این مدیریت تشریح شد.

مدیرعامل پتروشیمی بندرامام در سال ۱۳۹۹ در راستای تحقق شعار سال گذشته «جهش تولید» برنامه ریزی های دقیق و مدیریتی کارمحور را در دستور کار مدیریت ها قرار داد و با اجرای ماموریت های ابلاغی توسط مدیران و کارکنان، زنجیره «پلی الفین» در پتروشیمی بندرامام شاهد توسعه و دستاوردهای گسترده ای شد.

مدیریت فنی و تولید بسپاران با تولید حداکثری محصولات پلیمری خود موفق شد در دستاورد های بزرگ اقتصادی پتروشیمی بندرامام نقش اساسی ایفا کند. صادرات محصولات پلیمری در سال ۱۳۹۹ نسبت به سال گذشته ۱۴ درصد افزایش پیدا کرد و برای اولین در تاریخ پتروشیمی بندرامام، صادرات محصولات پلیمری به رقم بی سابقه ای و به صد و نه هزار تن رسید.

همچنین واحد PVC پتروشیمی بندرامام هم در سال گذشته به رکورد جدید تولید رسید. در سال های گذشته تولید واحد PVC این شرکت هیچگاه از ۱۶۲ هزار تن عبور نکرده بود، اما در سال ۱۳۹۹ مدیریت فنی و تولید بسپاران موفق شد تولید پی وی سی خود را به ۱۶۶ هزار تن برساند تا این دستاورد تولیدی، گواه عملکرد مطلوب و دقیق مدیریت پتروشیمی بندرامام باشد.

این گزارش می افزاید، مدیران و کارکنان بسپاران هم‌راستا با سیاست های ابلاغی از سوی حمیدرضا رستمی مدیرعامل پتروشیمی بندرامام جهت بومی سازی قطعات و کاتالیست ها حرکت کرد.

همکاری کمیته ساخت داخل پتروشیمی بندرامام با متخصصان تولیدی شرکت، منتج به داخلی سازی کاتالیست K2 و جایگزین نوع خارجی، تست عملیاتی حلال ایزوپارافینیک پالایشگاه رازی به منظور توسعه منابع تامین، استفاده از کاتالیست جدید در واحد پلی اتیلن سنگین و همکاری برای ساخت کاتالیست ایرانی و همچنین تعریف پروژه و موفقیت ساخت ۱۰۰ درصد ایمپلر یدکی بلور واحد PVC برای اولین بار شد.

گفتنی است مدیریت فنی و تولیدی رتبه اول مدیریت دانش را در سطح مدیریت های شرکت پتروشیمی بندرامام کسب کرد.

همچنین کارکنان و متخصصان پتروشیمی بندرامام علاوه بر پایش مستمر واحد های تولیدی مجتمع خود، در راستای پشتیبانی از تولید کشور، در سال گذشته تعمیرات اساسی سانترفیوژ واحد پلی اتیلن سنگین پتروشیمی ایلام را با موفقیت انجام دادند.

 

 نیپنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا