اخبار

امروز، روز صنعت پتروشیمی است!/چه کسی فریاد تولیدکنندگان صنایع تکمیلی را خواهد شنید؟

بسپار می نویسد، مرضیه شاهدایی معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در پیامی هشتم دی؛ روز صنعت پتروشیمی را به تمام زنان و مردان خستگی ناپذیر این صنعت تبریک گفت. درست در شرایطی که فغان تولیدکنندگان از بی نظمی در بازار مواد اولیه توسط هیچ مرجعی شنیده نمی شود و واحدها نه حتی به دلیل گرانی مواد اولیه، بلکه به دلیل عدم وجود و امکان خرید مواد اولیه بعضا تولید را تعطیل کرده اند!

خصوصی شدن مجتمع های پتروشیمی و عدم رویه مشخص برای عرضه محصولات و صادرات بیش از دو سوم تولیدات پتروشیمی صنعت پایین دستی را در این شاخه بیش از هر زمان و عامل دیگری متضرر کرده است. 

 

در متن پیام معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی  خطاب به کلیه کارکنان خلاق، آگاه و کارآمد این صنعت آمده است:


به نام جهان دار هستی

 

همکاران متعهد و سخت کوشم

 

«هشتم دی» مزین به نام روز صنعت پتروشیمی، فرصت شگرف و مغتنمی است تا بار دیگر از تلاش تحسین‌ برانگیز و مشارکت کلیه مدیران،کارشناسان و کارکنان شریف و صدیق صمیمانه تشکر و قدردانی  نمایم و یاد و خاطره شهیدان سرافراز ایران اسلامی و صنعت پتروشیمی را گرامی می داریم.

جای مباهات و شکرگزاری است که صنعت پتروشیمی در فراز و نشیب های بیش از نیم قرن، توانست با ایجاد ارزش افزوده در تولیدات ملی کشور و کسب رتبه اول صادرات غیر نفتی، طلایه دار و به عنوان موتور محرک اقتصاد کشور مطرح شود. ماهیتی که منجر به تحولات بزرگی در مورد تعامل پایدار  بین دو مقوله توسعه و صنعت است.

هر آنچه که در نیم قرن اخیر در صنعت پتروشیمی کشور به وقوع پیوست، موج انقلابی بود که مصداق علمی و عملی آن تبلور بنیادین “ توسعه پایدار” در راستای اقتصاد مقاومتی است.

شرکت ملی صنایع پتروشیمی، با نواندیشی ناب، نقش متفاوتی را بر لوح صنعت کشور حک کردکه ثمره پر بار آن، مسیر مطمئن در جهت کسب سرمایه، ثروت و فرصت آفرینی، اشتغال و فناوری های نوین است.

امروز صاحبان دانش و فناوری جهان، ایران را بعنوان یکی از پیشگامان در صنعت پتروشیمی در گستره بین المللی می شناسند که نقش مهمی نیز در توسعه اقتصاد ایران داشته و به عنوان یکی  از بازیگران اصلی در اقتصاد منطقه ای و جهانی تاثیر گذار بوده است.

در دوران تحریم های ناعادلانه علیه کشور، صنعت پتروشیمی ایران نقشی کلیدی برای عبور از این بحران داشته است و این مهم را با حمایت و استفاده حداکثری از توانمندی های داخلی از جمله ظرفیت های منابع انسانی، سازندگان، پیمانکاران، مشاوران، پژوهشگران شرکت های دانش بنیان و صنعتگران ایرانی و حضور در بازارهای بین المللی و کسب درآمدهای ارزی انجام داده است.

بی شک دوران پسابرجام، دوران حیات مجدد صنعت پتروشیمی ایران است و موقعیت مناسبی برای تکمیل زیرساخت ها و تأمین الزامات مورد نیاز توسعه صنعت پتروشیمی فراهم شده است.

برنامه ریزی های شرکت ملی صنایع پتروشیمی پس از برجام، در راستای همکاری و تعامل با شرکت های معتبر این صنعت برای اجرای پروژه های آتی با استفاده از به روزترین دانش های فنی، بالاترین کیفیت و در کمترین زمان ممکن است.

پیشینیه پنجاه و دو سال افتخار آفرینی، موفقیت ها و پیشتازی های صنعت پتروشیمی در حوزه های مختلف، مرهون زحمات و تلاش کارکنان خلاق، آگاه و کارآمد می باشد.

امید است تلاش روزافزون شما عزیزان در سرعت بخشیدن به چرخ های توسعه صنعت پتروشیمی ایران انگیزه ای باشد برای تعالی ایران اسلامی و ماندگاری نام ایران و ایرانی.

 

                                 مرضیه شاهدایی

                                 معاون وزیر و مدیر عامل

منبع: نیپنا 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا