اخبار

امضای قراردادهای بلند مدت برای محصولات پتروشیمی

بسپار به نقل از شانا می نویسد، قائم مقام بورس کالا گفت: امضای قراردادهای بلند مدت با نرخ مشخص در باره محصولاتی که بازار متعادلی دارند، امکانپذیر است.

محمد مهدی امینی، قائم مقام بورس کالا صبح امروز (دوشنبه ٢٤ فروردین ماه) در سیزدهمین نشست مشترک مدیران بورس کالا و شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران با اشاره به رونق بازار محصولات پلیمری و شیمیایی در هفته سوم فروردین ماه امسال در بورس کالا گفت: تا پایان هفته سوم فروردین ماه امسال در مجموع ٤٧ هزار تن محصول پلیمری و شیمیایی در بورس کالا عرضه و فروخته شده است.

وی با بیان این که حجم معاملات محصولات پتروشیمی در مجموع پارسال ١٠٦ هزار میلیارد ریال بوده است، گفت: این میزان نسبت به سال ٩٢ از نظر حجمی در بخش شیمیایی ١٢ درصد و در بخش پلیمری ٦,٥ درصد کاهش و از نظر ارزشی در مجموع افزایش داشته است.

قائم مقام بورس کالا با انتقاد از فروش محصولات پتروشیمی خارجی از بورس کالا، گفت: این موضوع نه تنها سبب دو گانگی در بازار می شود بلکه کشف قیمت محصولات پتروشیمی را با مشکل روبرو می کند.

امینی گفت: فروش محصولات پتروشیمی در سال ٩٢ و ٩٣ به ترتیب در بورس کالا ٥٩٥ هزار تن و ٤٥٥ هزارتن بوده است، که حکایت از کاهش ٢٣ درصدی فروش سال ٩٣ نسبت به سال ٩٢ است.

وی با تاکید بر این که در بورس کالا سقف قیمت برای محصولات وجود دارد اما کفی برای آن در نظر گرفته نمی شود، گفت: شرکتهای پتروشیمی با می توانند با قیمتهای پایین تر از نرخ مشخص شده محصولات خود را عرضه کنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا