اخبار

امکان ایجاد 50000 فرصت شغلی با افزایش سرعت بازیافت پلاستیک

گروه ترجمه و تولید محتوا در بسپار می نویسد، طبق اخبار منتشر شده از مرکز مشاوره Deloitte، افزایش بازیافت پلاستیک‌ها امکان ایجاد هزاران فرصت شغلی را فراهم نموده و به بهبود اقتصاد اروپا کمک شایانی خواهد کرد. با این وجود، برای نیل به این هدف باید چالش‌های پیش رو را مرتفع ساخت.
طی 5 سال آینده حدود 50000 فرصت شغلی بطور مستقیم و 75000 فرصت شغلی بطور غیر مستقیم از طریق زنجیره بازیافت پلاستیک در اروپا ایجاد خواهد شد. بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، این روند تا سال 2025 به 80000 فرصت شغلی مستقیم و 120000 فرصت شغلی غیرمستقیم افزایش پیدا خواهد کرد.
بر اساس این گزارش، هزینه‌های مالی حدود 1 میلیارد یورو تا سال 2020 و حدود 45/1 میلیارد یورو تا سال 2025، از طریق سرمایه‌گذاری اتحادیه اروپا و سایر منابع مالی تحت کنترل در خواهد آمد.
رویکرد بکارگرفته شده برای تعیین نمودن اهداف آتی، به مسئولیت‌پذیری بیشتر و شفافیت در اطلاعات بدست آمده از محصولات فرایند بازیافت پلاستیک و نرخ آن وابسته است. در نهایت، شرکت‌های بازیافت کننده با گزارش مقادیر واقعی پلاستیک‌های بازیافتی نقش اصلی را در این مسیر به عهده دارند.
عامل مهم دیگر، بهبود امکانات جمع‌آوری پلاستیک‌ها می‌باشد. به عنوان مثال، بر اساس آخرین آمار رسیده 41% زباله‌های صنعت بسته‌بندی در اروپا به منظور بازیافت جمع آوری شده و حدود 34% آن به کارخانه‌های بازیافت کننده ارسال و در نهایت تنها 25% آنها بازیافت می‌گردد. هدف پیشنهادی اتحادیه اروپا برای بازیافت تولیدی از زباله‌های صنعت بسته‌بندی 45% در نظر گرفته شده است. بنابراین، افزایش 20% در نرخ بازیافت تولیدی برای رسیدن به این هدف لازم است.
در حال حاضر تنها نیمی از زباله‌های پلاستیکی در اروپا بازیافت می‌گردد؛ بنابراین، نیاز به افزایش ظرفیت بازیافت زباله‌های پلاستیکی می‌باشد. در نهایت برای دستیابی به سامانه بازیافت پایدار و اقتصاد پویا نیاز به برقراری تعادل بین زباله‌های پلاستیکی و تقاضای محصولات بازیافتی می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا