اخبار

انجمن (ملی یا کشوری) صنعت پلاستیک موجودیت یافت، اما ابتر!

ساعت 10 امروز صبح، سالن اجتماعات اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران میزبان تعدادی از دست در کاران صنعت پلاستیک کشور بود که گردهم آمده بودند تا با مصوب کردن اساسنامه و انتخاب اعضای هیات مدیره به نخستین انجمن سراسری صنعت پلاستیک کشور، رسمیت بخشند.
اتفاقی که به نظر می رسد با عجله ای که احتمالا هیات موسسان به خرج داده اند، در نهایت ابتر ماند و سقفی که می بایست بر کل مجموعه دست در کاران صنعت پلاستیک کشور ستون زده می شد، به دلیل عدم تطابق سلیقه ای در برداشت از اساسنامه از یک سو و عدم جامعیت در دعوت و مشارکت دادن تمامی شاخه های مرتبط با صنعت پلاستیک از سوی دیگر، آجرچینی نامطمئنی را آغاز کرد.
در ابتدای جلسه حاضرین که پیشتر با ارایه مدارک لازم ثبت نام کرده بودند (از تعداد 86 ثبت نام انجام شده 78 نفر در جلسه حضور داشتند)، آقایان عیسی غریبی، امینی و ناظران را به عنوان ناظر و رضازاده را به عنوان منشی در ترکیب هیات رییسه جلسه انتخاب کردند. اداره و نظارت جلسه از سوی اتاق نیز بر عهده حاجی پور، مدیر تشکل های اتاق بود که بعضا با اظهار نظرهای به شدت آمرانه خود، به تنش موجود و گاه به گاهی جلسه دامن می زد.
طبق توافق حضار با تغییری در اساسنامه پیشنهادی و مشخص شدن تعداد اعضای هیات مدیره، به منظور تسریع در روند شکل گیری انجمن، مقرر شد در صورت نیاز به اصلاحات بعدی، هیات مدیره با تشکیل مجمع نسبت به این امر مبادرت کنند. سپس نامزدها فرصت یافتند تا در کمتر از دقیقه به معرفی خود بپردازند. تعداد 22 نفر، 19 نفر برای عضویت در هیات مدیره و سه نفر برای بازرس نامزد شدند که از میان آنها 9 عضو اصلی و یک بازرس و دو عضو علی البدل برای هیات مدیره و یک علی البدل برای بازرس انتخاب شدند.
پس از رای گیری و شمارش آرا، نماینده اتاق نسبت در غیاب خود و توسط رییس جلسه نسبت به انتخاب یک نامزد ماشین ساز شبهه ایجاد و آن را مردود دانست. پس از این اعلام نظرات مخالف و موافق زیادی مطرح شد و رییس هیات مدیره انجمن ماشین سازان پلیمری که به عنوان میهمان در جلسه حاضر بود علیرغم تاکید بر اینکه در چنین تشکلی باید حضور سازندگان ماشین آلات و تجهیزات پلیمری دیده شود، به روند اطلاع رسانی و پذیرش ثبت نام از سایر دست در کاران بخش ماشین سازی اعتراض کرد.
نهایتا آرای مربوط به نماینده یاد شده که نفر هشتم (سه نفر با رای برابر 36 رای در رتبه هشتم آرا قرار داشتند) در میان نامزدها بود، مردود اعلام شد.
در این لحظه بود که نسبت به انتخاب نفر دیگر جایگاه هشتم نیز تشکیک شد. نظر نماینده اتاق این بود که تنها تولیدکنندگان می توانند در این انجمن عضویت داشته باشند و به این ترتیب یک منتخب دیگر (با 36 رای) به دلیل دارا بودن پروانه بهره برداری در بخش پژوهش و نه تولید محصولات پلاستیک از گردونه خارج شد.
عجیب است که علیرغم معرفی نامزدها و اشاره صریح به فعالیت خود و نیز مدارک ارایه شده، پیش از رای گیری، از نامزدی آنها ممانعت به عمل نیامد. تشکلی که انتظار می رفت با حضور نمایندگانی از تمامی حوزه های مرتبط صنعت پلاستیک بتواند به عنوان اهرمی قوی برای تصمیم سازی های کلان و نیز امور اجرایی تخصصی این صنعت از جمله نمایشگاه ایران پلاست به شمار رود، در نخستین گام با حذف تامین کنندگان مواد اولیه (پتروشیمی ها)، سازندگان ماشین آلات و تجهیزات پلیمری، خدمات فنی و مهندسی و … و تنها با حضور تولیدکنندگان محصولات پلاستیکی موجودیتی نا استوار یافت.
و به این ترتیب نفرات زیر به ترتیب آرا به عنوان اعضای هیات مدیره نخستین انجمن (ملی یا کشوری) صنعت پلاستیک انتخاب شدند:

اعضای اصلی هیات مدیره
عباسعلی متوسلیان 63 رای
بیوک صحاف امین 59 رای
سید جواد میرحیدری 54 رای
سعید ترکمان 52 رای
مهدی پورقاضی 50 رای
سعید صبوری 38 رای
آرین قصری 37 رای
علیرضا تیموری 36 رای
عزیزاله نیری 29 رای

اعضای علی البدل
محسن صفایی 27 رای
محمدتقی غیاثی 19 رای

کاظم ظهیری به عنوان بازرس اصلی و محمد علیپور نیز به عنوان بازرسین علی البدل انتخاب شدند.

گزارش این جلسه را در شماره آینده بسپار بخوانید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا