اخبار

اورهال بندرامام و احتمال افزایش قیمت پی وی سی

بسپار به نقل از پترو تحلیل می نویسد، بازار پی وی سی همچنان در رکود به سر می برد. با توجه به تعطیلات هفته جاری، احتمال می رود بازار پی وی سی در هفته آتی نیز از رکود خارج نشود.

این در حالی است که تولید پی وی سی در پتروشیمی غدیر به دلیل بی کیفیت بودن کاتالیست متوقف شده است. برخی از مصرف کنندگان در این باره می گویند: کاتالیست جدیدی که پتروشیمی غدیر استفاده کرده مشکلات زیادی داشته و از این رو کالای تولیدشده با این کاتالیست حتی کیفیت کالای آف گرید را هم ندارد. گفته می شود تولید پی وی سی تا یک ماه در پتروشیمی غدیر متوقف بماند و از این رو پتروشیمی غدیر در حال انجام تعهدات خود با کالاهای انبار شده است.

به گفته ایرانی، تاجر بازار پی وی سی، به احتمال زیاد بازار با ورود به ماه آذر با تحرک روبه رو شده و افزایش قیمت را تجربه کند. این در حالی است که بندرامام نیز در حال تولید گرید S65 است و برای فردا نیز ۳ هزارتن عرضه در بورس کالا دارد. گفته می شود این مجتمع نیز از پنجم ماه آینده وارد اورهال شود. در این صورت انتظار می رود که در بازار پی وی سی تقاضا در ماه آینده برای محصولات بندرامام و غدیر افزایش یابد.

البته در حال حاضر پتروشیمی اروند عرضه های بسیاری در بورس کالا دارد و محصولات جامبوی بسیاری را روانه بازار می کند، از این رو انتظار نمی رود که پی وی سی اروند در ماه آینده با افزایش چشمگیر قیمت همراه شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا