اخبار

اولویت در معافیت های گمرکی با تولیدکنندگان است

بسپار/ ایران پلیمر رییس کل گمرک ایران با تاکید بر مبارزه با هرگونه قاچاق کالا از مبادی رسمی گفت: معافیت‌های گمرکی به تولیدکنندگانی داده می شود که امکان تولید محصولات و مواد اولیه وارداتی را در داخل کشور ندارند.

مهدی میراشرفی به برنامه‌های گمرک ایران در راستای حمایت از تولید اشاره کرد و افزود: گمرک ایران به عنوان تصمیم گیرنده و وضع کننده معافیت‌های گمرکی نیست، اما می ‌تواند پیشنهادهایی را پس از بررسی بازخوردهای قوانین و معافیت‌ها از سازمان های ذیربط دریافت و ارائه کند.
رییس کل گمرک ایران اظهار داشت: در پیشنهادهای گمرک به صورت مشخص، معافیت‌ها به سمت تولیدکنندگان هدایت می‌ شود؛ درواقع معافیت برای تولیدکنندگانی اعمال می شود که امکان تولید محصولات مورد نیاز را در داخل کشور ندارند.
میراشرفی درخصوص قاچاق کالا و برنامه‌های مقابله با آن نیز گفت: امروز با قاچاق از طریق مبادی رسمی کشور مواجه نیستیم و در این زمینه گمرک ایران با هرگونه قاچاق مقابله می کند.
معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی خاطرنشان ساخت: در بحث مناطق آزاد نیز گمرک مکلف به حضور است و بر ورود و خروج کالا در این مناطق نظارت خواهد کرد. 
گمرک جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با قاچاق مواد مخدر در سال 2017 رتبه نخست را کسب کرد و ژاپن در رتبه دوم قرار گرفت.

 

اکنون مبادی عمده ورودی کشور به ایکس‌ری مجهز شده‌اند. مبادی مهم گمرکی به 16 دستگاه ایکس‌ری مجهز شدند و 23 دستگاه، متولی صدور مجوز برای ترخیص کالا هستند و 24 نوع عوارض مختلف در فرایند صادرات و واردات دریافت می شود.

 

ایرنا

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا