اخبار

ایران پلاست فرصت ساز گفتمان فعالان صنعت و پتروشیمی ها

بسپار به نقل از ستاد خبری ایران پلاست می نویسد، دبیر اتحادیه سراسری تعاونی های تامین نیاز صنعت پلاستیک کشور از برنامه های این اتحادیه برای سازماندهی حضور اعضای خود در ایران پلاست و فرصت سازی برای گفت و گوهای بیشتر میان فعالان صنعت پلاستیک با یکدیگر و نیز با مسوولان وزرات صنایع و مدیران شرکت های پتروشیمی سخن گفت.

محمد رضا وهابیان در گفت و گو با ستاد خبری نمایشگاه ایران پلاست در مورد نقش این تشکل در نمایشگاه ایران پلاست گفت: در طول برگزاری نمایشگاه با واحدهای تولیدی و تشکل های مختلف کشور در استان ها ارتباط برقرار کرده و نشست هایی را برگزار می کنیم تا واحدهای تولیدی را برای مشارکت در این تعاونی ها مجاب می کنیم. به اعتقاد من نمایشگاه هایی از این دست مجال مناسبی برای گپ و گفت فراهم می کنند.
وی می گوید: برنامه بعدی ما در نمایشگاه ایران پلاست با توجه به تغییرات اخیر صورت گرفته در بازار قیمت ها و نقش پتروشیمی ها در مدیریت بازار ، گفت و گو با مسئولان وزارت صنایع و نیز اصحاب رسانه است و از این فرصت برای طرح ضرورت کنترل قیمت ها، طرح کردن مشکلات خود و دغدغه های تعاونی ها و واحدهای تولیدی بهره خواهیم برد.
وهابیان می افزاید : همه تلاش ما این است تا در نمایشگاه ایران پلاست با استفاده از ظرفیت های موجود فضایی ایجاد کنیم که محصولات شرکت های پتروشیمی از طریق تعاونی های تامین نیاز کشور توزیع شود .
دبیر اتحادیه سراسری تعاونی های تامین نیاز صنعت پلاستیک این تشکل صنفی را بزرگترین و فراگیرترین تشکل موجود در صنعت پلاستیک کشور می داند که از ائتلاف دوازده تعاونی بزرگ صنعت پلاستیک کشور تشکیل شده و دو ماموریت اصلی بر عهده دارد . وهابیان نخستین ماموریت اتحادیه را مشارکت در سیاستگزاری های دولت به سمت حمایت از صنعت پتروشیمی و صنایع پایین دست می داند . به گفته وی ماموریت دیگر اتحادیه ،شکل گیری شبکه تعاونی های کشور متشکل از تعاونی های استانی و یکپارچه سازی ،گسترش و هدایت توزیع مواد پتروشیمیایی در این شبکه است
وهابیان در مورد نمایشگاه ایران پلاست گفت: برنامه ریزان ایران پلاست باید برای معرفی بازارهای تازه فروش به تولید کنندگان داخلی تلاش کنند و با محوریت تشکل های صنعتی برای ایجاد بازارهای جدید سیاستگزاری و برنامه ریزی کنند.
وهابیان می گوید: باید موانع حضور تولید کنندگان داخلی در کشورهای دیگر راشناسایی کنیم و برای رفع آنها تلاش جمعی کنیم ، در این شرایط فرصت هایی نظیر ایران پلاست می تواند به نشست های تخصصی در باره بازارهای هدف تبدیل شود که تولید کنندگان ، صادرکنندگان ، دولت و تشکل ها بنشینند و مسایل بازار هدفی مثل عراق را نقد و بررسی کنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا