اخبار

ایران سومین واردکننده کائوچو از مالزی شناخته شد

بسپار می نویسد،  ایران با کسب سهم ۴.۴ درصدی از مجموع ۵۹ هزار و ۵۲۰ تن صادرات کائوچو طبیعی مالزی پس از کشورهای چین و آلمان در رده سوم مقصد صادراتی این محصول مالزی قرار گرفت.

تارنمای روزنامه 'استار' روز شنبه اعلام کرد چین با سهم ۵۷.۱ درصدی، آلمان با سهم ۱۴.۴ درصدی، ایران با سهم ۴.۴ درصدی، فنلاند با سهم ۳.۹ درصدی و ترکیه با سهم ۲.۸ درصدی پنج مقصد اصلی صادرات کائوچوی تولیدی مالزی در ماه مارس معرفی شدند.

تولید کائوچو طبیعی مالزی در ماه مارس سال جاری با کاهش ۷.۴ درصدی نسبت به ماه پیش از آن به ۷۹ هزار و ۹۶۶ تن رسید. 

مرکز آمار کائوچو طبیعی مالزی (ان.ار)، سهامداران خرد در این بخش را از جمله اصلی ترین کمک کنندگان به تولید کائوچو طبیعی در این کشور معرفی کرد، به گونه ای که ۹۰ درصد این محصول توسط آنها تامین شده است. 

براساس آمار این مرکز، بهای میانگین ماهیانه شیرابه غلیظ و کائوچو ۲۰ استاندارد مالزی به ترتیب ۷۳۱ رینگیت و ۸۰ سن ( حدود ۱۷۰ دلار) و ۸۶۳ رینگیت و هفت دهم سن ( حدود ۲۰۰ دلار) به ازای هر کیلوگرم بوده است. 

بهای این دو نوع محصول در مقایسه با ماه فوریه سال جاری به ترتیب با کاهش ۸.۳ و ۱۰.۷ درصدی مواجه شده است. 

به رغم کاهش تولید و همچنین کاهش بهای این محصول تولید مالزی، صادرات کائوچو طبیعی در ماه مارس با افزایش ۲.۷ درصدی به ۵۹ هزار و ۵۲۰ رسید. 

بر اساس این گزارش همچنین مصرف داخلی این محصول در مالزی با افزایش ۱۵ درصدی در مقایسه با ماه فوریه سال جاری به ۴۱ هزار و ۷۲۷ تن افزایش یافت که صنعت دستکش مالزی ۷۰ درصد از این مصرف را از آن خود کرد. 

مرکز آمار کائوچو طبیعی مالزی همچنین اعلام کرد که میزان موجودی انبار این محصول تا پایان ماه مارس با افزایش ۴.۱ درصدی به ۲۵۶ هزار و ۶۹۲ تن رسیده که این رقم در ماه پیش از آن ۲۴۶ هزار و ۴۹۸ تن بوده است. 


منبع: ایرنا

[EasyDNNnewsLink|169]

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا