اخبار

ایران 2 میلیارد دلار در تکمیل زنجیره ارزش صنعت پتروشیمی کشور سرمایه گذاری می کند

بسپار/ایران پلیمر وزیر نفت گفت: در بخش پایین‌دست صنعت پتروشیمی و تکمیل زنجیره ارزش استان ایلام بالغ بر ۲ میلیارد دلار پروژه تعریف و اجرا می شود.

 جواد اوجی وزیر نفت در حاشیه سفر خود به استان ایلام از سرمایه گذاری بیش از2 میلیارد دلاری در بخش پایین دست صنعت پتروشیمی در راستای تکمیل زنجیره ارزش در این استان خبر داد و افزود: بخشی از سرمایه‌های مورد نیاز این برنامه ریزی از طریق وزارت نفت و شرکت‌های تابعه و بخشی  از سوی صندوق بازنشستگی نفت و هلدینگ خلیج فارس تامین خواهد شد.

وزیر نفت گفت: به این ترتیب در مجموع چهار میلیارد دلار طی چهار تا پنج سال آینده در طرح‌ها و پروژه‌های صنعت نفت استان ایلام سرمایه‌گذاری خواهد شد که اشتغالزایی، درآمدزایی و خروج از محرومیت استان را به دنبال خواهد داشت.

احداث نخستین پارک زنجیره صنایع تکمیلی پلی‌پروپیلن

اوجی در بخش دیگری از صحبت‌های خود، از برنامه‌ریزی وزارت نفت با بیان ایتنکه نخستین پارک زنجیره صنایع تکمیلی پلی‌پروپیلن در استان ایلام و در مجاورت پالایشگاه ایلام احداث خواهد شد، اظهار کرد:  وزارت نفت متعهد می‌شود از طریق هلدینگ پترول مبلغ ۳۰۰ میلیارد تومان به این طرح کمک کند و انشاالله با فعال شدن سرمایه‌گذاران بخش خصوصی، احداث نخستین پارک زنجیره صنایع تکمیلی در این استان آغاز شود و ظرف دو تا سه سال آینده به بهره‌برداری برسد.

وی با بیان اینکه احداث این پارک به ۱۷۰۰ میلیارد تومان سرمایه نیاز دارد که بخشی از سوی وزارت نفت و بخشی از سوی بخش خصوصی و صندوق بازنشستگی نفت تامین می‌شود، افزود: ساخت پارک‌های زنجیره صنایع تکمیلی با ایجاد ارزش افزوده، جلوگیری از خام‌فروشی و اشتغالزایی وبه تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در صنعت نفت کمک می‌کند.

تعریف ۱۱۷ پروژه مسئولیت اجتماعی در ایلام

وزیر نفت در ادامه با بیان اینکه لازم است به موازات طرح‌های توسعه‌ای، بحث مسئولیت اجتماعی نیز مورد توجه ویژه باشد، تصریح کرد: ۱۱۷ پروژه مسئولیت اجتماعی با ارزش حدود ۲۰۰ میلیارد تومان در استان ایلام تعریف شده که در این میان حدود ۱۰۰ میلیارد تومان برای بهسازی جاده‌های حادثه‌خیز درنظر گرفته شده است.

اوجی گفت: همچنین سهم چهار درصدی استان از اجرای طرح‌های توسعه‌ای نیز محقق می‌شود و ایفای مسئولیت‌های اجتماعی از اولویت‌های اصلی وزارت نفت است.

نیپنا 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا