اخبار

ایمیدرو نخستین طرح تولید پیگمنت تیتانیوم را راه‌اندازی می‌کند

بسپار می نویسد، مجری طرح احداث واحد پایلوت (نیمه‌صنعتی) کهنوج گفت: ایمیدرو نخستین طرح نیمه صنعتی تولید پیگمنت تیتانیوم را در نیمه نخست امسال راه‌اندازی می‌کند.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، مراد‌علی منظری‌توکلی با بیان این مطلب اظهار کرد: طرح احداث واحد پایلوت تیتانیوم کهنوج با ظرفیت روزانه 2 تن پیگمنت (دی‌اکسید تیتان)، از جمله طرح‌های ایمیدرو است که میزان پیشرفت فیزیکی آن تا پایان خرداد به بیش از 82 درصد رسیده و اکنون در مرحله نصب تجهیزات است.
وی ادامه داد: هزینه ریالی و ارزی احداث این واحد به ترتیب حدود 16 میلیارد ریال و 2 میلیون و 40 هزار یورو است که در این مرحله، 40 نفر به‌طور مستقیم به کار اشتغال پیدا می‌کنند. این طرح با مشارکت یک شرکت ارمنستانی پیش می‌رود.
مجری طرح احداث واحد نیمه صنعتی تیتانیوم کهنوج با اشاره به اجرای «طرح صنعتی فرآوری تیتانیوم» از سوی ایمیدرو، اظهار کرد: اکنون مشاور طرح انتخاب شده و ارزیابی کیفی برای احداث واحدهای کنسانتره و سرباره تیتانیوم صورت گرفته و در مرحله اجرای مناقصه هستیم. اسناد مناقصه نیز به شرکت‌های واجد شرایط تحویل شده و پیش‌بینی‌ می‌کنیم در مرداد جاری برنده مناقصه اعلام شود.
او بیان کرد: مدت زمان اجرای این طرح از زمان انتخاب پیمانکار و ابلاغ قرارداد، 36 ماه است.
منظری توکلی تصریح کرد: ظرفیت تولید این طرح، 130 هزار تن کنسانتره و 70 هزار تن سرباره پیگمنت است که برای 500 نفر اشتغال مستقیم ایجاد می‌کند. هزینه پیش بینی شده برای این طرح توسط کمیته سرمایه‌گذاری ایمیدرو، 340 میلیارد تومان است.
به گفته وی، معدن تیتانیوم کهنوج، 150 میلیون تن ذخیره قطعی و 400 میلیون تن ذخیره احتمالی دارد.
بنا به این گزارش، پیگمنت (دی اکسید تیتان) در صنایع رنگ‌سازی کاربرد دارد که اکنون حدود 50 هزار تن از خارج کشور وارد می‌شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا