اخبار

این بار نمایشگاه بین المللی تهران به شهرداری واگذار می شود!

بسپار می نویسد، مدیرعامل شرکت نمایشگاه بین‌المللی از واگذاری نمایشگاه بین المللی به شهرداری تهران خبر داد و گفت: برای کاهش بار ترافیکی، خط ۷ مترو به نمایشگاه می رسد.
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، حسین اسفهبدی در نشست خبری صبح امروز در مورد توافق اولیه با شهرداری و شورای شهر و شرکت سرمایه‌گذاری شهرداری تهران اظهار داشت: با توجه به این توافق اولیه قرار است نمایشگاهی که در کنار عوارضی اتوبان قم در حال احداث است و شهر آفتاب نام دارد با نمایشگاه بین‌المللی تهران مشارکت داشته باشد تا بر این اساس نمایشگاه‌های بزرگ در شهر آفتاب برگزار شود.
وی با بیان اینکه به گفته یکی از اعضای شورای شهر ساخت نمایشگاه شهر آفتاب 75 درصد پیشرفت کرده است، گفت: این نمایشگاه براساس آخرین استانداردهای دنیا ساخته می‌شود و سالن‌های آن هم از نمایشگاه‌ بین‌المللی تهران بزرگتر خواهد بود. همچنین اگر براساس پیش‌بینی‌ها نمایشگاه پرند و شهر آفتاب با نمایشگاه بین‌المللی تهران شریک شوند موضوع واگذاری نمایشگاه بین‌المللی حل خواهد شد و واگذاری شراکتی نمایشگاه بین‌المللی تهران به شهرداری انجام خواهد شد. البته براساس قانون نمایشگاه بین‌المللی به صورت صددرصد واگذار نخواهد شد و هر میزان از این شرکت واگذار شود همچنان حاکمیت آن با دولت خواهد بود.
مدیرعامل شرکت نمایشگاه بین‌المللی با بیان اینکه درصد واگذاری نمایشگاه به شهرداری بستگی به قیمت‌گذاری این نمایشگاه‌ها دارد، در مورد کاهش بار ترافیکی نمایشگاه بین‌المللی تهران گفت: 2 اقدام مهم در این زمینه قرار است انجام شود که یکی از آنها اتصال خیابانی که محوطه نمایشگاه بین‌المللی را از مقابل پارکینگ طبقاتی به میدان شهید بهشتی متصل می‌کند بوده تا از این طریق بخش عظیمی از بار ترافیکی نمایشگاه بین‌المللی کاهش پیدا کند.
اسفهبدی افزود: با توجه به تعاملی که با شورای شهر و مسئولان شهردرای انجام شده قرار است بر روی پلی که روی اتوبان چمران رد می‌شود 2 خروجی شمالی و جنوبی در نظر گرفته شود تا از این طریق نیز بخشی از ترافیک محدوده نمایشگاه بین‌المللی کاهش پیدا کند. البته این طرح از سالهای قبل نیز مطرح بوده ولی نهایی نشده بود که با توجه به تعاملات نهایی با شهرداری این طرح به زودی اجرایی خواهد شد.
مدیرعامل شرکت نمایشگاه بین‌المللی در مورد یکی دیگر از اقداماتی که برای کاهش بار ترافیکی محدوده نمایشگاه بین‌المللی قرار است انجام شود، گفت: با هماهنگی اولیه‌ای که با شهرداری و شورای شهر انجام شده قرار است خط 7 مترو به نمایشگاه بین‌المللی منتهی شود که این خط با سایر خطوط مترو تقاطع دارد.
اسفهبدی بیان کرد: براساس تصمیم جدید شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی، قیمت حضور در نمایشگاه برای بخش ریالی 25درصد افزایش خواهد یافت اما در بخش ارزی 10 تا 36 درصد کاهش خواهد داشت. البته این اقدام از ابتدای سال اینده انجام می‌شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا