اخبار

بازار پلاستیک های با قابلیت تحمل دمایی زیاد تا سال 2024 چقدر خواهد بود؟

گروه ترجمه و تولید محتوا در بسپار/ ایران پلیمر اخیرا گزارشی با عنوان “پلاستیک های دما بالا-گزارشی از کسب و کارهای جهانی” منشتر شده است که به بررسی بازار و سهم بازار پلاستیک های دما بالا  یا HTPs (High temperature Plastics) می پردازد. در این گزارش نقاط مختلف دنیا از جمله ایالات متحده، ژاپن، اروپا و مابقی نقاط جهان مرود بررسی قرار گرفته است. تخمین های انجام شده برای دوره ی سال های 2016 تا 2024 صورت گرفته است. طبق تحلیل های صورت گرفته بازار این محصولات تا سال 2024 به 21 میلیارد دلار خواهد رسید. در این گزارش مروری بر تاریخچه ی مصرف این مواد طی سال های 2011 تا 2015 نیز صورت گرفته است.

در این مقاله دسته بندی های مختلفی در مورد این مواد صورت گرفته است. از جمله این دسته بندی ها می توان به گروه های مواد خام و یا کاربردهای نهایی اشاره کرد. در گروه مواد خام می توان به بسپارهایی همچون فلوئوروبسپارها، پلی ایمیدها، پلی آمیدهای عملکرد بالا، پلی فنیلن سولفید، بسپارهای بلورمایع، پلی کتون ها و پلی سولفون ها اشاره کرد. در گروه کاربردهای نهایی نیز به خودروسازی، تجهیزات الکتریک و الکترونیک، شیمیایی صنعتی، هوافضا، دارویی و سایر اشاره کرد.

در این گزارش اصلی ترین بازی کنندگان این صنعت شرکت های 3M، Arkema group، Asahi Glass Company، BASF SE، Celanse corporation و Chevron phillips chemical company نام برده شده اند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا