اخبار

بازار پلاستیک های خودرویی تا سال ۲۰۲۲ به ۴۶ میلیارد دلار خواهد رسید

گروه ترجمه و تولید محتوا در بسپار/ایران پلیمر می نویسد، در سال ۲۰۱۲ بازار جهانی پلاستیک های خودرویی حدود ۱۴/۹۰ میلیارد دلار ارزش گذاری شده و انتظار می رود تا سال ۲۰۲۲ به ۴۶/۰۹ میلیارد دلار برسد. این رشد ارزش برابر با شاخص CAGR رشد ۱۰/۷۰ درصدی طی سال های اعلام شده است.

پلاستیک های خودرویی نقش حائز اهمیتی را در عملکرد و ایمنی خودرو بازی می کنند. پلاستیک های خودرویی معمولا قدرتمند، ماندگار، ضد خش، بازیافت پذیر، ضد رفتگی و سایش، کنترل کننده ی لرزش و دارای آسانی فرآیندپذیری و قالب گیری می باشند.

در خودروهای پیشرفته تا ۵۰ درصد از لحاظ حجمی از پلاستیک ها استفاده شده است و این درحالی است که تنها ۱۰ درصد وزن خودرو را تشکیل می دهد. با وجود تشکیل تنها ۱۰ درصد وزنی از پلاستیک ها، بهره وری مصرف سوخت به میزان چشمگیری افزایش می یابد.

شرکت هایی که بازی کنندگان اصلی در زمینه ی پلاستیک های خودرویی می باشند در سراسر جهان پخش شده اند. از جمله این شرکت ها می توان به Dow Chemical Company، AkzoNobel N.V، Covestro، Evonik Industries AG، Johnson Controls، Magna International، Momentive Performance Materials Inc، SABIC، Borealis AG و BASF SE اشاره کرد.  

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا