اخبار

بازدید بازرگانان عراقی از نمایشگاه و جلسه با تشکل های پلاستیک

پیش از ظهر روز دوشنبه بیستم آبان ماه و قبل از افتتاح رسمی نمایشگاه، گروهی از تجار کردستان عراق که از طرف دفتر توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی به نمایشگاه ایران پلاست دعوت شده بودند، پس از بازدید از سالن خلیج فارس با اعضای شرکت تعاونی صنایع پلاستیک و انجمن صنایع همگن پلاستیک دیدار و گفت و گو کردند. آقایان صدقی سلیمان زراری، دکتر سردار سوار زیوار، لوند ابراهیم محمد السوفی، احسان محمود صالح، هکار صدقی سلیمان و تنی چند از دیگر تجار عراقی در این بازدید حضور داشتند. در این جلسه آقای غریبی، عضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن پلاستیک، در ابتدا به معرفی شرکت تعاونی صنایع پلاستیک و انجمن صنایع همگن پلاستیک پرداخت و از توانایی های این تعاونی و انجمن برای تامین نیاز تجار از طریق شرکتهای وابسته و از پشتیبانی و تضمین محصولات نمایندگان این تعاونی برای حمایت های بعد از خرید سخن گفت. وی در این باره افزود: اکثر تولیدکنندگان ایرانی از دستگاه های معتبر اروپایی و مدرن برای تولید محصولات خود استفاده می کنند که نتیجه آن محصولات خوب و با کیفیت است و هر نوع مشکل احتمالی آنها را پیگیری خواهیم کرد. آقای صدقی سلیمان زراری نیز گفت: دولت جمهوری اسلامی ایران همواره پشتیبان عراق و کردستان بوده و ما هرگز محبت های ایران را فراموش نکرده و نمی کنیم. امیدواریم که این جلسه منشایی برای توسعه ی بیشتر روابط تجاری در قطعات پلاستیکی بین ایران و شمال عراق باشد.
وی افزود: با توجه به اینکه امنیت شمال عراق بیشتر از دیگر نقاط آن است و روز به روز هم از امنیت بیشتری در کل کشور برخوردار می شویم، امیدواریم که این فعالیت ها را برای کل عراق توسعه دهیم. ما با توجه به همسایه و هم مرز و بوم بودن، بیشتر تمایل به کار با شرکت های ایرانی داریم. وی همچنین از انجمن صنایع همگن پلاستیک و شرکت تعاونی صنایع پلاستیک برای حضور در عراق و ادامه ی همکاری ها دعوت به عمل آورد.
در پایان اعضای تعاونی همگن پلاستیک از علاقه مندی به سرمایه گذاری در عراق هم سخن به میان آوردند که صدقی در این باره از در اختیار گذاشتن زمین و برق رایگان و 10 سال معافیت از مالیات به تولیدکنندگان علاقمند به سرمایه گذاری در کردستان عراق خبر داد. تجار دعوت شده تا روز چهارشنبه میهمان دفتر توسعه صنایع پتروشیمی بوده و بازدید از دیگر سالن های نمایشگاه و جلسه با دیگر انجمن ها را نیز در برنامه خود دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا