اخبار

بازپس گیری 24 هکتار زمین در شهرک های صنعتی تهران به دلیل راکد ماندن

بسپار می نویسد، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی تهران گفت: از ابتدای سال تا کنون 24 هکتار زمین از اراضی شهرکهای صنعتی تهران به دلیل فعال نشدن واحد تولیدی، بازپس‌ گرفته شد.
به گزارش فارس، علی سلیمانی در یک نشست خبری در پاسخ به سوال خبرنگار فارس اظهار داشت: 218 فقره اعتراض نسبت به قرارداد شهرک‌های صنعتی در سال جاری در هیأت حل اختلاف مطرح شده و در مجموع 326 فقره قرارداد در محاکم مطرح است.

وی توضیح داد: اکثر این قراردادها راکد بودند و در اصل، عملیات ساخت و ساز این واحدها به اتمام نرسیده که از نظر ما قرارداد راکد محسوب می‌شود.

وی افزود: از ابتدای سال تا کنون 24 هکتار زمین از اراضی در شهرکهای صنعتی بازپس‌گیری شده است.

سلیمانی تصریح کرد:‌ در واقع از تعداد 72 قرارداد منعقد شده در شهرک‌های صنعتی استان تهران 24 هکتار زمین که مربوط به قراردادهای قبل از سال 89 بوده است از طرفین قرارداد پس گرفته شده است.

وی ادامه داد:‌ طی سال جاری 222 واحد تولیدی جدید در شهرک‌های صنعتی تهران به بهره‌برداری رسیده‌اند و تعداد پایان کار صادر شده در سال جاری نسبت به سال گذشته رشد 60 درصدی داشته است.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی تهران با اشاره به آغاز اجرای عملیات زیرساخت شهرک فیروزکوه 2 و شهریار، گفت: واگذاری زمین در این شهرک‌ها سال آینده آغاز می‌شود.

وی تصریح کرد: توسعه شهرک‌های صنعتی پرند، شمس‌آباد و عباس‌آباد نیز در حال انجام است و شهرک صنعتی قرچک و دماوند 2 نیز در حال آغاز واگذاری زمین هستند.

سلیمانی در پایان در مورد وضعیت گازرسانی به واحدهای صنعتی مستقر در شهرک‌های صنعتی استان تهران نیز گفت: تا کنون قطعی گاز نداشته‌ایم و قطعی برق نیز گزارش نشده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا