اخباراخبار ویژه

اختصاصی بسپار/ یک طراح لندنی و بازیافت لنزهای مصنوعی/ استفاده در لامپ ها

گروه ترجمه و تولید محتوا در بسپار/ایران پلیمر  Yair Neuman، یک طراح لندنی، از لنزهای مصنوعی که در عینک فروشی ها به فروش می رسد، در تولید لامپ استفاده کرده است. او این کار را با همکاری Cubitts، که از برندهای تولید عینک است، انجام داده است. هدف از انجام این کار کاهش تعداد لنزهایی است که در نهایت به زباله تبدیل می شوند. این لامپ ها در فروشگاه Cubitt در شهر لندن نورافشانی خواهند کرد.
این لنزها از جنس پلی کربنات هستند. Neuman با گرمادهی و فشرده سازی این لنزها آن ها را به صورت یک صفحه درآورده است. او در مورد روش انجام کار توضیح می دهد که، این فرایند با طبقه بندی لنزها بر اساس نوع مواد، ضخامت، شکل و رنگ آغاز می شود. سپس من چیدمان لنزها را تنظیم می کنم. پس از مرحله ی نفوذ لنزها در هم، آن ها به صورت یک صفحه ی صاف در می آیند که من آن ها را با استفاده از قالب های خاص و یا با دست، به شکل های مختلف در می آورم. طراحی این فراند حدودا یک سال طول کشید و اکنون من می توانم با استفاده از آن چیزهای متفاوتی خلق کنم.
مشاهده ی تعداد زیادی از لنزهای ضایعاتی در فرایند فروش دلیل آغاز این طرح بود. فروشگاه های عینک فروشی کوچک در طول هفته، به طور متوسط حدود ۲۰۰ لنز استفاده نشده را دور میریزند. با جمع آوری این لنزها و تولید چیزهای جدید را تجربه کنید. بیشتر این لنزها برای زیبایی ساخته می شوند که این موضوع قابل تاملی است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا