اخبار

بانک صنعت و معدن فاز دوم پتروشیمی ایلام را تامین مالی می‌کند

بسپار به نقل از شانا می نویسد، بانک صنعت و معدن با اختصاص ٢٨٩ میلیون یورو ضمن تامین مالی فاز دوم پتروشیمی ایلام در پتروشیمی‌های غرب کشور سرمایه‌گذاری می‌کند.

علی اشرف افخمی، مدیرعامل بانک صنعت و معدن امروز، ( سه شنبه،١١ شهریور) در نشستی خبری گفت: بانک صنعت و معدن به دنبال گسترش فعالیتهای خود برای سرمایه‌گذاری در صنعت پتروشیمی ایران است.

اشرف افخمی در پاسخ به پرسش خبرنگار شانا درباره میزان و نحوه تامین مالی مجتمعهای پتروشیمی‌های غرب کشور افزود: این بانک ٢٨٩ میلیون یورو برای تامین مالی فاز دوم پتروشیمی ایلام اختصاص می‌دهد و برای تامین مالی پتروشیمی‌های لرستان و مهاباد نیز تاکنون به تفکیک ٢٣٢ و ٢٣٣ میلیون یورو پرداخت کرده است.

وی با بیان این که این بانک در پنج طرح توسعه‌ای پتروشیمی در بخش متانول سرمایه‌گذاری خواهد کرد، گفت: ٢۴٠ میلیون یورو برای پنج طرح متانولی در عسلویه سرمایه‌گذاری خواهد شد.

افخمی تصریح کرد: بانک صنعت و معدن با مشارکت بانک پاسارگاد تامین مالی پتروشیمی هنگام را نیز بر عهده گرفته است.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن ادامه داد: در پنج ماه نخست امسال ١٨ طرح که از سوی بانک صنعت و معدن سرمایه‌گذاری شده بود مورد بهره‌برداری قرار گرفته است و ۵۵٠ میلیون دلار و ١٨٠٠ میلیون تومان سرمایه‌گذاری برای این طرحها انجام شده است.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن افزود: پیش بینی می‌شود تا پایان امسال ۴٠ طرح دیگر با سرمایه‌گذاری ٩۵٠ میلیون دلار به بهره‌برداری برسد که برای ۴ هزار و ۵٠٠ نفر مستقیم اشتغالزایی به دنبال خواهد داشت.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن با بیان این که این بانک به دنبال سرمایه‌گذاری در صنایع کوچک است گفت: برنامه ریزی جامعی برای سرمایه‌گذاری در صنایع میانی و کوچک انجام شده است و بزودی شاهد تحول در سرمایه‌گذاری این واحدها خواهیم بود.

وی ادامه داد: بانک صنعت و معدن به دنبال استفاده از ابزارهای نوین مالی است و در این مسیر در حال مطالعه برای استفاده از صکوک به عنوان یک سرمایه‌گذاری مطمئن هستیم.

افخمی افزود: در پنج ماه گذشته ٨۵٠ میلیون دلار گشایش اعتبار داشتیم و با توجه به شرایط تحریمی موجود این رقم از محل فاینانس چین و صندوق توسعه ملی محقق شده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا