اخبار

بانک های خصوصی تسهیلات رونق تولید پرداخت نکردند

بسپار می نویسد، قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت با انتقاد از عملکرد بانک ها در پرداخت تسهیلات رونق تولید، گفت: تاکنون ۱۱ هزار میلیارد تومان به ۱۶ هزار و ۱۹۴ واحد پرداخت شده است.


 رضا رحمانی در شصت و دومین نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در رابطه با پرداخت تسهیلات طرح رونق تولید به بنگاه‌های کوچک، گفت: بزودی گزارشی از تاثیر پرداخت این تسهیلات به بنگاه‌های صنعتی در رونق تولید منتشر می شود. بانک‌ها در پرداخت تسهیلات همکاری خوبی داشته‌اند و حتی رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرده که در صورت اتمام ۱۶ هزار میلیارد تومان تسهیلات اگر بنگاهی مانده باشد که تسهیلات دریافت نکرده باشد، میزان پرداخت افزایش می‌یابد. 

رحمانی با بیان اینکه بانک‌های کشاورزی، ملی، سپه، صنعت و معدن، ملت، صادرات و تجارت هفت بانکی بوده‌اند که بیش از ۹۵ درصد تسهیلات را به متقاضیان پرداخت کرده‌اند، گفت: بانک کشاورزی به تنهایی بیش از ۵۰ درصد پرداخت تسهیلات را انجام داده است اما متاسفانه علیرغم اینکه حدود ۹۰ پرونده برای دریافت تسهیلات طرح رونق تولید به بانک‌های خصوصی معرفی شده‌اند اما این بانک‌ها توجهی نشان ندادند! به همین دلیل عملکرد بانک‌های خصوصی در پرداخت تسهیلات طرح رونق تولید را به مسئولان منتقل کرده و این موضوع برای رسیدگی به مجلس هم گزارش خواهد شد.

منبع: مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا