اخبار

برنامه ريزي ها برای توسعه صنايع تکميلي

عبدالحسین بیات، مديرعامل شرکت ملي صنايع پتروشيمي ايران از برنامه ريزي هاي گسترده براي توسعه صنايع تکميلي پتروشيمي خبر داد.
بسپار می نویسد، عبدالحسين بيات مديرعامل شرکت ملي صنايع پتروشيمي ايران در گفتگو با خبرنگار موج، اظهار داشت: يکي از صنايعي که توسعه اشتغال را در سراسر کشور مي تواند به ارمغان آورد؛ صنعت پتروشيمي است و در صنعت پتروشيمي نيز توسعه صنايع تکميلي بيشترين ظرفيت اشتغال زايي را به همراه دارد.
وي افزود: با ايجاد ظرفيت اسمي 54.5 ميليون تن در بخش بالادستي صنعت پتروشيمي امروز اولويت ها بايد در توسعه صنايع تکميلي باشد.
بيات با بيان اينکه ارزش افزوده بالايي که در نتيجه ايجاد صنايع تکميلي حاصل مي شود، هدف کاهش خام فروشي را محقق مي کند، تصريح کرد: در کنار برنامه ريزي براي پر شدن ظرفيت خالي بخش بالادستي صنعت پتروشيمي، تمرکز برنامه ريزي ها را به سمت توسعه صنايع تکميلي هدايت مي کنيم تا بتوانيم از ظرفيت بالاي کشور در توسعه صنعت پتروشيمي بهترين بهره را نصيب مردم ايران کنيم.
به گزارش موج، هم اکنون سند ملي استراتژي توسعه صنايع تکميلي در شرکت ملي صنايع پتروشيمي ايران در حال تدوين است و کارگروه هايي متشکل از کارشناسان صنعت پتروشيمي و کارشناسان وزارت صنعت، معدن و تجارت براي پيگيري روند توسعه صنايع تکميلي پتروشيمي تشکيل شده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا